Peşin faiz ödemeli ihtiyaç kredisi! Ayda 1000 TL'ye 10 ay vadeli 10000 lira

İş Bankası peşin faiz ödemeli ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı. Banka müşterilerinin kredi talebi olması durumunda güncel faiz oranlarıyla peşin faiz ödemesi ile faizsiz taksit imkanı sunuyor.

Finans 07.06.2022 - 13:57 07.06.2022 - 13:57 Mustafa Karagöz

İhtiyaç kredisi faiz oranlarının çok yükselmesi, kısa süre önce bazı bankaların kredi notu düşük olan müşterilerine yüzde 4.49 aylık faiz oranıyla kredi sağlayacaklarını ilan etmesi, kredi kampanyalarının önemini artırdı. Haziran ayında kurban bayramı öncesinde, yaz döneminde kredi çekmek isteyenler için ilan edilen kredi kampanyalarından birisi de İş Bankası'ndan geldi. 

İş Bankası kurumsal sitesi üzerinden kampanyalar sayfasından ilan ettiği duyuru ile kredi ihtiyaç olan müşterilerine peşin faiz ödemeli kredi imkanı sunacağını açıkladı. Kredi temel olarak müşterilerin ihtiyaç kredisi kullanmalarını, kredi kullanım aşamasında kredi faizlerini peşin ödemelerini, ana paranın ise vade sürecinde eşit taksitle ödenmesini sağlıyor. 

İŞ BANKASI'NDAN İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası kredi kampanyasını "Acil nakit ihtiyaçlarınız için peşin faizli İhtiyaç Kredisi İş Bankası’nda!" sloganıyla duyurdu. Kredi kampanyasından yararlanmak isteyecek olan müşterileri için detayları ilan eden İş Bankası, "Aylık ödemesi %0 faizli olan peşin faiz ödemeli kampanyamıza İş Bankası şubeleri aracılığıyla başvurulabilecek olup örnek ödeme tablolarına aşağıda yer verilmiştir" bilgisini verdi. 

Ödeme Tabloları

Aşağıda yer alan tablolarda 10.000 TL ve 15.000 TL ihtiyaç kredisinin peşin faiz ödemeli kampanya kapsamında kullanılması durumunda ne kadar ödeme yapılacağı gösterliyor. Müşterilerin kullanacakları kredi miktarı, toplam faiz oranı ve aylık taksit tutarları ile belirlenen vade sonunda toplam kaç TL ödeme yapılacağı ilan edildi. İşte o tablolar. 

peşin faiz ödemeli kredi

10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanacaklar için ilan edilen ödeme planına bakıldığında; banka geri ödemler için 10 ay vade imkanı sunmuş. 10.000 TL kredi başvurusu yapan bir müşteri aylık 2.05 faiz oranıyla peşin faiz ödemesi yapacak. Bu rakam 1.249 TL oluyor. Bu parayı peşin ödeyen müşteriler daha sonra 10.000 TL'yi ise ayda 1.000 TL taksitle 10 ay vadede ödüyorlar. 

10.000 TL kredi peşin faiz ödemesiyle toplam 11.249 TL ödeniyor. Ancak standart ödeme planı seçilmiş olsaydı toplam geri ödeme 11.402 TL olacaktı. Peşin faiz ödemesi toplam 153 TL kar sağlıyor. Bu rakam kredi limiti ve vade sürecine göre değişebilir. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İş Bankası peşin faiz ödemeli kredi için başvurular sadece şubelerden alınacak. İş Bankası şubelerine kimlikle giderek ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@