Peşinatsız Ev Alma

Ev satın almak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük sıkıntıların başında gerekli olan konut peşinatını temin etme sorunu geliyor. Peki, peşinatsız ev almak mümkün mü?

EMLAK HABERLERİ 22.08.2018 - 09:00 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

Ev satın almak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük sıkıntıların başında gerekli olan konut peşinatını temin etme sorunu geliyor. Peki, peşinatsız ev almak mümkün mü?

Ev satın almak istiyorum diyen kişilerin en büyük sorunları gereken peşinatı temin etmek olarak öne çıkıyor. Özellikle de satın alınmak istenen konutun fiyatı yükseldikçe ödenmesi gereken peşinat tutarı da yükseliş gösteriyor. Bu nedenle bu tip alımlarda peşinatsız konut satışı daha da büyük önem kazanıyor. Peşinatsız konut satın almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı seçenekler bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edilen 2 tanesi peşinatsız konut kredisi kullanmak ve peşinatsız konut satışı yapılan konut projeleri olarak öne çıkıyor. Peşinatsız Nasıl Ev Sahibi Olunur?Peşinat ödemek istemeyen kişilere yönelik olarak cazip seçenekler sunulan pek çok konut projesi bulunuyor. Özellikle de konut stoku artan inşaat şirketleri bu stoku elden çıkarmak için bu tip kampanyalar düzenlemeyi tercih ediyor. Sıfır peşinatlı konut projeleri bu sayede satışlarını arttırırken vatandaşlarda peşinatsız konut sahibi olma fırsatı sunuyor. Son yıllarda peşinatsız ev alma fırsatı sunan konut projelerinin sayıları artarken bazı projelerde banka kredisiz taksitle konut satışı da yapılıyor. Örneğin Sur Yapı Antalya konut projes içni peşinatsız 60 ay vadeli vade farksız konut satın alma imkanı sunuluyor. Hiç Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?Hiç peşinatsız ev almak isteyen kişilere yönelik olarak kullanılabilecek bir diğer seçenek ise tamamına konut kredisi çekmek oluyor. Peşinatsız konut kredisi olarak ta anılan bu fırsattan yararlanmak isteyen kişilerin bankaya kredi kullanırken satın almak istedikleri evin tapusunun yanı sıra başka bir taşınmazın tapusunu daha ipotek olarak göstermeleri isteniyor. Bu şekilde peşinatsız konut kredisi kullanılmasına izin veriliyor. İkinci teminat olarak gösterilecek olan taşınmaz konut kredisi başvuru formu dolduran kişiye ait olabileceği gibi bir başka kişiye de ait olabiliyor. Yani konut satın almak isteyen kişiye ait olması gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@