Petrol Piyasası Karıştı, Brent Petrol Fiyatı Çöküyor! Benzin Ve Motorin Fiyatlarına Yeni İndirim Mi Geliyor?

Akaryakıt fiyatlarında yeni bir indirim imkanının doğması heyecan yarattı. Benzin ve motorin fiyatlarına indirim yapılacak mı? Akaryakıt indirimi açıklandı mı?

Finans 03.05.2022 - 15:05 03.05.2022 - 15:05 Engin Uzunoğlu

Akaryakıt fiyatlarının değişimi çok sayıda vatandaşın takibinde bulunuyor. Fiyatlardaki değişimleri takip etmekte zorlanan vatandaşlar güncel gelişmeleri merak ediyorlar. Küresel petrol piyasalarında son fiyatlamalar neler? Türkiye’de bayram sonrası benzin ve motorin fiyatlarına indirim yapılacak mı? 

KÜRESEL PİYASALARDA PETROL FİYATLARI DÜŞTÜ

Küresel petrol piyasalarında oldukça hareketli günler yaşanıyor. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş, Rusya’nın Avrupa’ya enerji sevkiyatı konusunda sıkıntı çıkarması, AB’nin Rusya’ya yaptırımları, Çin’de yükselen salgın endişesi ile petrol fiyatlarında gerilemeler meydana geliyor. Bu fiyat gerilemeleri dikkat çekici seviyelere ulaştı. Küresel petrol piyasalarında brent petrolün varil fiyatı 106 Dolar seviyesine kadar geriledi.

BENZİN VE MOTORİN İNDİRİMİ VAR MI?

Brent petrol fiyatlarında meydana gelen gerilemelerden dolayı Türkiye’de akaryakıt maliyetleri de değişti. Piyasaların kapalı olmasından dolayı fiyatlara yansıyan bir indirim henüz gerçekleşmedi. Ancak bayram sonrasında benzin ve motorin fiyatlarının yeniden değerlendirileceği ve muhtemelen her iki akaryakıt ürününe de indirim yapılabileceği petrol sektöründen gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak net indirim tutarı hakkında henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı. 

30 NİSAN’DA BENZİNE ZAM YAPILMIŞTI

Türkiye’de akaryakıt fiyatları son olarak bayramın hemen öncesinde değişmişti. Benzinin litre fiyatına 30 Nisan’da 1,33 TL zam yapılırken araç sahibi vatandaşlar bayram boyunca zamlı fiyattan benzin aldılar. Şimdi ise hem benzine hem de motorine indirim gündeme geldi. Ancak şu ana kadar resmi bir indirim haberi geçilmedi.

ZAM SONRASI İSTANBUL, ANKARA, İZMİR BENZİN FİYATLARI

Benzinin litre fiyatına 30 Nisan’da yapılan son zammın ardından İstanbul, Ankara, İzmir benzin fiyatları merak ediliyor. 1,33 TL’lik zammın ardından benzinin litre fiyatı İstanbul’da 20,34 TL, Ankara’da 20,44 TL, İzmir’de 20,45 TL oldu. Şu anda da bu fiyat tarifesi akaryakıt istasyonlarında uygulanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@