PFDK'nın Marcao Cezasınde 44. Madde Hükmü! Kaç Maç Ceza Alacağı Az Çok Belli

Galatasaray oyuncusu Marcao'nun PFDK cezası belli oldu mu? PFDK Marcao'nun cezasını ne zaman açıklayacak? Fatih Terim, Burak Elmas Marcao'yu gönderecekler mi? İşte son gelişmeler.

PFDK'nın Marcao Cezasınde 44. Madde Hükmü! Kaç Maç Ceza Alacağı Az Çok Belli

Galatasaray ile Giresunspor maçında Marcao takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu'na saldırmıştı. Önce kafa sonra yumruk atan Marcao'nun kaç maç ceza alacağı ise merak konusu.

PFDK'NIN MARCAO CEZASI BELLİ Mİ?

Süper Lig’in 1. haftasında Galatasaray ligin yeni ekibi Giresunspor ile karşılaştı. İlk yarıda bulduğu gollerle lige 3 puanla başlayan sarı kırmızı ekipte sevinç buruk kaldı. Karşılaşmanın 61. dakikasında Marcao'nun takım arkadaşına saldırması maçı gölgede bıraktı.

Marcao, ile Kerem Aktürkoğlu arasında yaşanan olayda, Marcao önce kafa attı daha sonra ise yumrukla saldırdı. Maçın hakemi ise Marcao'ya kırmızı kart gösterdi. Kerem’e yumruk ve tekme atan, araya girip sakinleştirmeye çalışan arkadaşlarına da kızan Marcao daha sonra soyunca odasına gitti.

MARCAO

Kaç Maç Ceza Alacak? 44. Madde Kuralı

Marcao'nun kaç maç ceza alacağı Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesine göre belirlenecek. Söz konusu madde “Saldırının, futbolculara, yöneticilere, görevlilere veya diğer kişilere yönelik olması halinde; futbolculara 5 ila 10 müsabakadan men cezası verilir” hükmünü içeriyor. Saldırının doğrudan futbolcuya saldırının kafa atılması ve yumruk şeklinde olması nedeniyle cezanın en üst seviyeden uygulanabileceği yorumlarını getirdi.

FATİH TERİM NE CEZA VERECEK?

Fatih Terim ise maçın ardından yaptığı konuşmasında saldırıya ilişkin "Ne olursa olsun hoş değil. İkisi de bizim oyuncumuz ama Kerem bizim genç ve kıymetlimiz. Kimsenin kimseye bir şey yapmasına müsaade etmeyiz. Futbolda bu tip söylemler, eylemler oluyor. Biz de oyunculara yükseliyoruz ama bu 2 dakika sürer. Hemen çözülür. Ama bu hoş olmadı, hiçbir şekilde. Ancak çözümü bize ait." açıklamasında bulundu. Verilecek cezaya dair net açıklama yapmayan Fatih Terim kararı önümüzdeki günlerde açıklayacak.

SONRAKİ HABER