Piyasa Uzmanı Bu Kez Net Konuştu! Altını Olan Mutlaka Buna Dikkat Etsin!

Finans Analisti İslam Memiş altını olanları uyarıyor! Altın fiyatlarına ilişkin çarpıcı yorumlarda bulunan İslam Memiş, son altın bombasını da patlattı! İşte altında son durum…

Finans 21.05.2022 - 10:08 21.05.2022 - 10:10

Piyasalarda söylediği her şey çıkan ünlü ekonomistlerden İslam Memiş, dolar kurunun artmasıyla hareketini hızlandıran altında ilişkin yeni çok kritik değerlendirmelerde bulundu. Haziran ayına dikkat çeken İslam Memiş, altında yaşanan son kritik hareketlerin doğru şekilde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Özelikle altın yatırımcısının temkinli olması gerektiğini aktaran İslam Memiş, altın fiyatlarının yanı sıra gıda kıtlığına da değindi.

Haziran Ayında Altın Fiyatlarında Dikkat!

Ünlü Ekonomist İslam Memiş, altın fiyatları için yeni bir tarih paylaştı. Haziran ayında altın fiyatlarının yükselişe geçebileceğini aktardı. Dolar kurunun baskılanacağına işaret eden İslam Memiş, önmüzdeki sonbahara da dikkat çekti. Sonbaharda gıda krizinin geleceğini ileri süren İslam Memiş, altın yatırımı olanları uyarıyor.

İslam Memiş Altını Olanları Uyardı!

altin-fiyatlarina-iliskin-dunya-bankasi-wbg-kritik-degerlendirmede-bulundu-2023te-yasanacak-dusus-oncesi-aman-dikkat

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın ve dolar fiyatlarına ilişkin vatandaşlara kritik uyarılarda bulundu. Yaptığı son açıklamasında yükselen altın fiyatlarında değinen İslam Memiş, altın fiyatlarını kâr satışı yapmak için fırsat görenlerin temkinli olması gerektiğini ifade etti. Özellikle kısa vadede kâr satışı yapılmaması gerektiğini ifade eden İslam Memiş, ‘’altınınızı satmayın’’ ifadelerini kullandı. Son haftanın dalgalı bir seyirle geçtiğini ifade eden Memiş, kısa vadeli işlem yapanlara uyarılarda bulundu.

Yaklaşık bir aya yakın bir sürede kısa vadeli işlem yapanları uyardığını aktaran İslam Memiş, altın satanların risk almış olduklarını ifade etti. Özellikle günlük bazda veya haftalık olarak işlem yapıp kâr etme piyasasının ortadan kalktığının altını çizdi.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatları 21 Mayıs Cumartesi gününde hafta sonu olması nedeniyle sakin seyretmeye devam ediyor. Ons altında hafta kapanışında görülen 1.846 dolar seviyesi ve dolar/TL’nin 16 kira sınırına gelmesinin ardından gram altın 945 TL seviyesinden işlem görüyor. Gram altın fiyatlarında yaşanan bu yeni hareket sonrasında yatırımcılar endişeli. Hafta sonu gram altında hareketlilik beklenmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@