Piyasalar Endişeli Açıldı, Fiyatlar Belli Oldu! Ons Altın, Gram Altın Ve Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Ekonomide yeni haftaya girilirken bu hafta altın ve dolar fiyatlarının ne şekilde hareket edeceği merak konusu oldu. Altın ve dolar ne kadar olacak?

Finans 06.09.2021 - 04:00 06.09.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Piyasalarda yeni hafta başlarken bu haftanın fiyatlamaları merak ediliyor. Türkiye ekonomisi için sıkıntılı bir hafta geride kalırken yeni haftada bu etkilerin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Ayrıca küresel ekonomide de altın lehne olabilecek gelişmeler yaşanıyor. Güvenli liman altın büyük yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Küresel piyasaslarda pandemi sonrasının toparlanma hareketlerinin sancısı devam ediyor. ABD ekonomisinde bir ileri bir geri sisteminde toparlanmalar meydana gelirken bu henüz işlem hacimlerine tam anlamıyla yansımadı. ABD ekonomisinde ne bir toparlanmadan ne de bir gerilemeden bahsedilemiyor. Bu karmaşa da büyük yatırımcıları yüksek enflasyon tehdidi altında altına yönlendiriyor. 

Ons altın yeni haftaya ciddi bir yükseliş ivmesi ile giriş yaptı. 1.800 doların üzerinde fiyatlanan ons altın 1.830 dolar seviyesini aşmayı başardı. Ancak burada kalıcı olamayan ons altın yeniden 1.827 dolardan fiyatlanmaya başladı. Ons altın büyük yatırımcılardan aldığı destekle yükseliş ivmesini sergilemeye devam ediyor. 

GRAM ALTINDA KRİTİK SEVİYE 500 TL

Gram altında ise 488 TL'den fiyatlanma devam ediyor. 500 TL altına demir atan ons gram altın yeni haftada bu psikolojik seviyeyi aşabilmek için hareket edecek. Bundan dolayı da bu hafta tüm gözler gram altın üzerinde olacak. Gram altının 500 TL'yi aşmasının yanında asıl merak edilen ise bu seviyeye ulaşılması durumunda kalıcı olup olamayacağı oldu. 

DOLAR KURU BU HAFTA NE OLUR?

Dolar kurunda geçtiğimiz haftanın son gününde açıklanan enflasyon rakamlarının sancısı devam ediyor. Türk lirası aleyhine olan bu görüntünün yeni haftada da sürüp sürmeyeceği merak konusu oldu. Cuma günü 8,35 TL'ye kadar yükselen dolar kuru şu anda 8,32 TL'den fiyatlanmaya devam ediyor. Dolar kurunun bu hafta sert bir şekilde yükselmesi beklenmiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@