Piyasalarda 1 Eylül 2021 Fiyatları! Ons Altın, Gram Altın Ve Dolar Kuru Ne Kadar Oldu?

Altın ve dolar fiyatları oldukça merak ediliyor. 1 Eylül 2021 altın v döviz piyasasında son durum ne? Ons altın ve gram altın ne kadar oldu? Dolar kuru kaç liradan satılıyor? 

Finans 01.09.2021 - 05:30 01.09.2021 - 05:30 Engin Uzunoğlu

Finans piyasalarında Eylül ayına girilmesiyle beraber yeni ayın fiyatlamaları merak edilmeye başlandı. Özellikle emtia piyasaları Eylül ayını dört gözle bekliyorlardı. Başta altın olmak üzere değerli metaller için Eylül ayının yükseliş ayı olacağı tahminlerinin ardından fiyatlamaların ne şekilde olacağına dair merak yaşanıyor.

ALTIN PİYASASI YÜKSELİŞTE

Altın piyasasının ana merkezi olan ABD ekonomisindeki gelişmeler yakından takip ediliyor. ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerinin 1,30'da demirlemesi ve dolar endeksinin de 93 seviyelerinde kalmasından altın piyasası yararlandı. Tüketici güven endeksinin ABD'de beklentilerin altında kalması altın piyasasına yaradı.

ABD ekonomisi toparlanmadan uzaklaştıkça altın fiyatlarında bir kıpırdama meydana geliyor. Dolardan ve tahvil faizlerinden umduklarını bulamayan yatırımcılar altın piyasasına giriş yapıyorlar bu da düzensiz bir fiyat artışını beraberinde getiriyor. Ons altın fiyatlarındaki dalgalanma da tamamen bundan kaynaklanıyor. 

ONS ALTIN VE GRAM ALTIN NE KADAR OLDU?

Kendisini 1.800 dolar üzerine atarak kalıcı olmaya çaba gösteren ons altın ABD tüketitici güven endeksinden aldığı güçle yerini biraz daha sağlamlaştırdı. Ons altın şu anda 1.813 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna karşın gram altının fiyatının da 485  TL olduğu açıklandı. 

DOLAR KURU KAÇ TL?

Dolar kuru son günlerde Türk lirası lehine hareket ediyor. Türk lirasındaki yükseliş hareketleri ABD ekonomisindeki sancılı süreçten yararlanmaya kadar ulaştı. Dolar kuru şu anda 8,32 TL seviyesinde işlem görüyor. Bu seviyede artık yerini iyice yerleştiren kurun sert hareketlere maruz kalmayacağı tahmin ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@