Piyasalarda FED Bayramı! Kasım Ayı Faiz Kararı Sonrası Dolar ve Altın Fiyatları Yeniden Yükselişe Geçti

FED Kasım toplantısı sonrası açıklanan faiz kararı ile piyasalar rahatladı. Dolar ve Euro kuru ile gram ve çeyrek altın fiyatları yükselişe geçti. 4 Kasım 2021 dolar, euro, gram, çeyrek altın fiyatı!

Finans 04.11.2021 - 09:24 04.11.2021 - 09:24 Gülcan Özer

Tüm dünya piyasalarına etki eden ve bu nedenle merakla beklenen FED faiz kararı dün gece açıklandı. FED Başkanı Powell tarafından yapılan açıklama ile duyurulan faiz kararı sonrasında 4 Kasım 2021 Perşembe günü itibari ile piyasaların açılış fiyatları geldi. 

Dolar kuru, euro kuru ve altın fiyatları yükselişe geçti. Özellikle de FED kararı nedeni ile üzerinde günlerdir büyük bir baskı oluşan altın fiyatlarında yükseliş başladı.  Bugün altın ne kadar, 1 gram altın kaç tl, çeyrek altının fiyatı yükselir mi, düşecek mi?

FED KASIM AYI FAİZ KARARI AÇIKLANDI! VARLIK ALIMI AZALTILACAK MI?

Altın fiyatlarının üzerine adeta bir karabasan gibi çöken FED faiz kararı beklenenden daha yumuşak bir açıklama ile ilan edildi. FED Başkanı Powell faiz oranlarını bir kere daha sabit bırakırken varlık alım azaltımlarını finansal piyasaların beklediği düzeyde gerçekleştireceklerini duyurdu. Faiz artırımı konusunda bir kere daha sabırlı olacaklarını duyuran FED bu açıklaması ile piyasaları yatıştırdı. 

4 kasım dolar kuru

4 KASIM 2021 DOLAR KURU NE KADAR, BUGÜN 1 EURO KAÇ TL?

FED Kasım ayı faiz kararı sonrasında piyasalarda beklenen ilk açılış fiyatları geldi. Dolar kuru güne yükselişle başladı. Dolar alış 9,6657 TL ve satış 9,6675 TL olurken Euro kuru da yaşanan yükselişe eşlik etti. 1 Euro alış 11,2163 TL ve satış 11,2712 TL oldu. 

4 kasım altın fiyatları

4 KASIM 2021 ALTIN FİYATLARI NE KADAR, GRAM VE ÇEYREK ALTININ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Altın fiyatları üzerindeki FED baskısını kırdı, yeniden yükselişe geçti. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1.773 dolar seviyesini görerek 1800 dolar hedefine doğru ilerledi. İç piyasada gram altın 550 TL sınırının hemen üzerinde tutunmayı başardı. 1 gram altın alış fiyatı 551,14 TL olurken çeyrek altının alış fiyatı 879 TL ve satış fiyatı ise 904 TL oldu. 

ALTIN VE DOLAR NE OLUR, YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Piyasalar kritik FED virajını aşarken gözler açıklanacak olan diğer ekonomik veriler, Çin ile ABD arasında yaşanan Tayvan gerginliği, koronavirüs vaka sayıları, enflasyon rakamları ve aşılama oranlarına çevrildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@