Piyasalarda Savaş Depremi! Borsa, Bitcoin Çöktü, Dolar, Altın, Petrol Fırladı

Rusya'nın Ukrayna'ya girmesi ile beraber savaş resmen başlarken piyasalar beklenen bir gelişme olmasına rağmen son derece sert tepki verdi. Kripto paralar ve borsa çöküşle başlarken altın fırladı!

Finans 24.02.2022 - 08:55 24.02.2022 - 09:00 Gülcan Özer

Ukrayna krizi dünyanın tüm diplomasi çağrılarına kulaklarını tıklayan Rusya'nın kararı ile resmen savaşa döndü. Rus ordusu bu sabah Ukrayna'ya girerken bölgede siren ve füze sesleri birbirine karıştı. Piyasalarda ise savaşın etkisi ile büyük bir dalgalanma yaşandı. 

Rusya'nın Ukrayna'ya resmen askeri operasyon başlattığını açıklaması ile beraber piyasalarda son derece sert fiyatlamalar yaşandı. Kripto para piyasası resmen büyük bir çöküş yaşarken borsalarda da sert aşağı yönlü hareketlenmeler ve yoğun satış baskısı oluştu. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı ve brent petrol fiyatı büyük bir çıkış yakalarken iç piyasada ise gram altın, çeyrek altın ve dolar kurunda yükseliş başladı. 

SAVAŞ HABERİ PİYASALARI NASIL ETKİLER, BORSA, ALTIN VE DOLAR NE OLUR?

Ne yazık ki piyasalarda savaşın resmen başlaması ile beraber büyük bir dalgalanma yaşandı. Savaş haberi ile beraber riskli yatırım araçlarından uzaklaşan yatırımcı güvenilir yatırım araçlarına yönelirken bu da kripto paralar ve borsa da düşüşe neden olurken altın fiyatlarını ise yükseltti. Küresel risk iştahı ve jeopolitik gerilim ise brent petrol fiyatını yükseltti. 

bitcoin kaç dolar oldu

KRİPTO PARALAR ÇÖKTÜ! BİTCOİN BUGÜN KAÇ DOLAR OLDU?

Savaş haberinin gelmesi ile beraber zaten Amerikan Merkez Bankası FED'in açıklamaları nedeni ile zorlu günler geçiren ve düşüş yaşayan kripto paralar adeta çöktü. Bitcoin yaşanan düşüşten en çok etkilenen kripto para birimi olarak öne çıkarken yaşanan düşüşün etkisi ile bitcoin 35 bin dolar seviyesinin de altına çekilerek 34 bin 813,40 dolar oldu. 

24 şubat dolar kuru

RUSYA UKRAYNA SAVAŞI DÖVİZİ NASIL ETKİLER, DOLAR, EURO KURU YÜKSELİR Mİ, NE OLUR?

Ukrayna krizi bu sabah itibari ile Rus Ordusu'nun bölgeye girmesi ile beraber resmen savaşa dönerken piyasalarda korku endeksi fiyatlamaları başladı. Dolar kuru yaşanan krizin etkisi ile yeni güne yükselişle başladı. Dolar kuru an itibari ile yukarı yönlü bir seyirle 13,8789 TL seviyesinden işlem görürken Euro kuru ise 15,6451 TL oldu. 

brent petrol 24 şubat

BRENT PETROL FİYATI NE KADAR, SAVAŞ ETKİSİ İLE KAÇ DOLAR OLDU?

Savaş haberinin gelmesi ile beraber en sert yükselişlerden birini de brent petrol fiyatı yaşadı. Brent petrol fiyatı büyük bir hızla 100 dolar sınırını aşarken 102 dolar eşiği de geçildi. 

24 ŞUBAT ALTIN FİYATLARI

24 ŞUBAT ALTIN FİYATLARI! GRAM VE ÇEYREK ALTIN, ONS ALTININ FİYATI NE KADAR OLDU?

Altın fiyatları güvenli liman endişesi ile rekor yükseliş gösterdi. Gram altının alış fiyatı 864,63 TL ve satış fiyatı ise 864,84 TL oldu. Çeyrek altın fiyatı ise 1.400 TL sınırını aştı. Uluslararası piyasada ise ons altının fiyatı 1.942 dolar seviyesini gördü. 

BORSA İSTANBUL BİST 100 ENDEKSİ GÜNE NASIL BAŞLADI, BORSA DÜŞER Mİ, DÜŞECEK Mİ?

Uluslararası piyasalarda savaş haberinin duyulması ile beraber en büyük kayıp veren yatırım araçlarından biri de borsa oldu. Savaş haberinin gelmesi ile beraber borsalarda düşüş başlarken BİST 100 endeksi 10:00'da açılacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@