Planı Olanlara 185.000 TL Konut Kredisi! Nasıl Ödeyeceğinizi Siz Seçin

5 banka en düşük faizli konut kredisi listesinde ilk sırada yer alıyor. Kamu ve özel bankaların yer aldığı listede her bankanın kendine has özel kredi ödeme planları bulunuyor.

Finans 19.09.2021 - 15:46 19.09.2021 - 15:46 Mustafa KARAGÖZ

En düşük faizli konut kredisi veren bankalar 19 Eylül, 22 Eylül 2021. 

120 ay vadeli ödeme planıyla ev almak isteyen vatandaşların bir miktar birikim yapmış olmaları gerekiyor. Bankaların uyguladıkları kredi limit planı kapsamında yüzde 10 oranında yada yüzde 20 oranında peşinat ödemesi yapacak olan müşteriler kalan kısmı ise istedikleri bankadan konut kredisi olarak kullanabilecekler. 

Konut kredisi kullanımları her banka için farklı özelliklerde olur. Kamu bankaları ile özel bankaların sunduğu oranlar, ödeme seçenekleri ve kredi limitleri farklı olurken müşterilerin kredi kullanabilmeleri için sağlamaları gereken şartlar her banka için ortaktır. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ PAKETLERİ 19 EYLÜL - 22 EYLÜL

Konut kredisinde sağlanan kampanyaların dışında herkes için geçerli olan kredi faiz oranları arasında en düşük faiz oranı halen yüzde 1.37 bandında bulunuyor. Yüzde 1.37 faiz oranıyla konut kredisi sağlayan özel bankalar Akbank, Yapı Kredi Bankası ve TEB olurken aynı oranla ev alımlarına aracılık eden devlet bankaları Vakıfbank ve Ziraat Bankası oldu. 

teb, akbank ziraat 185.000 tl konut kredisi

Listenin ikinci sırasında ise İş Bankası bulunuyor. İş Bankası müşterilerinin 120 ay vadeli ev kredisi kullanımları için yüzde 1.38 faiz oranı sunduğunu ilan etti. 19-22 Eylül tarihlerinde geçerli olacak bu oran daha sabit kalabilir yada banka tarafından güncellenebilir. 

iş bankası 185.000 tl konut kredisi

Halkbank konut kredisi kullanımlarında faiz oranları yükseldi. Daha önceki günlerde yüzde 1.38 faiz oranıyla 120 ay vadeli konut kredisi sağlayan Halkbank, son güncellemenin ardından müşterilerin kredi taleplerini yüzde 1.41'lik faiz oranıyla karşılıyor. 

halkbank 185.000 tl konut kredisi

Kamu Katılım Bankaları Konut Finansmanı; Ziraat Katılım Bankası ile Vakıf Katılım Bankası müşterilerine sundukları kar payı oranlarını değiştirmediler. İki katılım bankası da uzun zamandır ilan ettikleri oranlar ile ev alımlarına aracılık ediyor. 

ziraat katılım 185.000 tl konut kredisi

Ziraat Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı aylık kar payı oranı yüzde 1.41

vakıf katılım 185.000 tl konut kredisi

Vakıf Katılım Bankası 120 ay vadeli konut finansmanı aylık kar payı oranı yüzde 1.43

ÖDEME PLANINIZI SİZ SEÇİN

Hemen hemen tüm bankalar ev alımlarında müşterilerine özel planlı ödeme seçenekleri sunarlar. Müşteriler eldeki birikimlerine göre, kazançlarına göre kredilerini öderler. Elinde parası olanlar azalan taksitli seçeneği, parası olmayanlar artan taksitli kredi ödemelerini aylık ne ödeyeceğim belli olsun diyenler eşit taksitli seçenekleri tercih edebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@