Polisin 20 Yıldır Aradığı Mafya Babasını Google Maps Buldu!

İtalya'da 20 yıldır aranan mafya babası Google Maps sayesinde bulundu. Yıllar sonra yakalanan adam Google Maps'e yakalanması karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Gündem 06.01.2022 - 17:38 06.01.2022 - 17:39 Büşra Uluşen

İtalya'nın Sicilya bölgesinde 20 yıldır bir türlü yakalanamayan mafya babası Gioacchino Gammino'nun Google Maps uygulamasında çıkan bir fotoğrafı sayesinde yakalandığı açıklandı.

POLİS BULAMADI, GOOGLE MAPS HEMEN YAKALATTI

İspanyol ve İtalyan polis teşkilatlarının iş birliği ile yürütülen operasyonda yakalanan Gammino'nun bulunmamak için Madris'in kuzeyindeki az nüfuslu Galapagar ilçesinde normal bir vatandaş gibi yaşadığı öğrenildi. 

İtalya'da en çok aranan 100 mafya babasından biri olan Gammino'nun yakalanmasında Google Maps harita uygulamasının etkili olduğu ifade edildi. 

Mafya babasını bulmak için yürütülen operasyonda Google Maps aracılığıyla Galapagar'da 'Manu'nun bahçesi' adlarındaki afişlerin dikkat çekerek derinleştirilen soruşturmada, Facebook sayfasında kendisini 'Şef Manuel' olarak tanıtan kişinin aslında 20 yıldır aranan Gioacchino Gammino olduğu anlaşıldı. 

Mafya babası Gammino yakalanınca polise ''Beni nasıl buldunuz? 10 yıldır aileme bile telefon etmiyorum'' diyerek şaşkınlığını gizleyemedi. 

Gioacchino Gammino'nun çok sayıda mafya suöçundan hükümgiydiği ve 2022 yılından bu yana esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğu bilgisi paylaşıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@