Porsche'den Çok Konuşulacak Açıklama

Porsche, elektrik motorlu araç üretimine başlayacaklarını bildirdi. Belli bir seneden beri çoğu firma konvansiyonel motorlar yerine elektrikli motorlar tercih etmeye başlamıştır. Bu firmaların arasına kendisinin de gireceğini duyuran Porsche markası, elektrik motorlu araba üretmeye hazırlanıyor. Porsche markası CEO’su Oliver Blume son üretecekleri dizel motorlu jenerasyonun son olabileceğini de belirtmiştir.   Porsche’tan Elektrik Motorlu Araba Elektrikli motorlar, içten yanmalı motorlara gör

EKONOMİ 19.07.2017 - 11:56 15.07.2021 - 00:22 SERHATMEDYA

Porsche, elektrik motorlu araç üretimine başlayacaklarını bildirdi.

Belli bir seneden beri çoğu firma konvansiyonel motorlar yerine elektrikli motorlar tercih etmeye başlamıştır. Bu firmaların arasına kendisinin de gireceğini duyuran Porsche markası, elektrik motorlu araba üretmeye hazırlanıyor. Porsche markası CEO’su Oliver Blume son üretecekleri dizel motorlu jenerasyonun son olabileceğini de belirtmiştir.


 

Porsche’tan Elektrik Motorlu Araba


Elektrikli motorlar, içten yanmalı motorlara göre daha basit bir yapıya sahip olan motorlardır. Elektriği mekaniğe dönüştüren bu motorlar içten yanmalı motorlara göre daha fazla enerji tasarrufu elde etmektedir. İlk öncülerinden olan Tesla markası bu alanda araçlar üretmeye çok önceden başlamıştır.Geçtiğimiz günlerde Volvo markasının 2019 yılından itibaren üreteceği araçlarda elektrikli motor kullanacağı açıklamasını yaptıktan sonra Porsche markasından aynı yönde bir adım geldi. Konu hakkında açıklama gelen Porsche markası CEO’su Oliver Blume, henüz bu konu hakkında kesin bir karar alınmadığını ancak bu konu ile yakından ilgilendiklerini belirtirken, halihazırda bulunan dizel teknolojilerinin de kendileri için son olabileceği açıklamasını yaptı.

Açıklayan İlk Alman Markası
Porsche markası Almanya'da üretilen bir Alman arabasıdır. Alman markalı arabalar arasında elektrikli motor kullanacağını ilk açıklayan Porsche markası oldu.

Porsche markası, Almanya Stuttgart’ta bulunan ana fabrikalarının iç düzenini ve diğer yapılarını yeniden yapılandırma ve aynı zamanda markanın açıklamış olduğu elektrikli motoru üretme çalışmaları yağmaya başlamıştır. Porsche markasının ilk elektrikli motor modeli olacak olan “Mission E” modelini üretmek için marka 1 milyar Euro kadar bir harcama yapacak.

Porsche marka CEO’su Oliver Blume yapmış olduğu açıklamada dizel teknolojilerinin marka için son olabileceğini belirtmişti. Ancak Porsche markası dizel motorların kendi bünyelerinde bir geleceğe sahip olmadığı konusunda karar verecek ve marka ellerinde halihazırda bulunan mix motor projesi için çalışmaya devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@