PPK Haftası Öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuru Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan dolar kurunun arttığı dönemde başlatılan kura endeksli vadeli mevduat hamlesiyle oyunun bozulduğunu söyledi. Erdoğan konuşmasında enflasyon açıklamasında da bulundu.

PPK Haftası Öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dolar Kuru Açıklaması

Aydın'a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada inşa edilen 4398 Kişilik Öğrenci Yurdu, ADÜ Hastane Ek Hizmet Binası ile diğer yapıların açılış töreninde konuşma yaptı. İnşa edilen projeler hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması tamamlamadan ekonomi hakkında son verileri değerlendirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN DOLAR VE ENFLASYON AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye ilişkin konuşmasının başında dolar kurunun düşmesine değindi. Yükselen dolar kurunun kur endeksli vadeli mevduat sistemi ile düştüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan ihracat rakamlarını da açıkladı. Erdoğan dolar kuru hakkında "En son kura endeksli Türk Lirası dedik, bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaklar. İhracatta ne yaptık, gördünüz değil mi? 225 milyar 326 milyon dolar ihracat yaptık." ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET, MEMUR EMEKLİ ZAMMI AÇIKLAMASI

Aydın'da yaptığı konuşmasının son bölümünde maaş zamları hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan "Memurlarımızı, emeklilerimizi rahatlattık mı? Asgari ücreti hiç düşünmeyecekleri bir seviyeye çıkardık mı? Bundan sonra da her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarının sonunda yüksek gıda fiyatlarının vatandaşları bunalttığı biliyoruz diyerek enflasyonun karşısında durulacağını söyledi.

SONRAKİ HABER