Prag Şehrini Cazip Kılan Şey Nedir? Prag’ın Merak Edilen 10 Yeri

Şehrin tarihi kokusu ve görselliği bu bölgeyi cazip kılan en önemli faktörler arasında yer almakta ve daha çekici hale gelmesini sağlamaktadır. Prag şehri dokusu ve görselliği ile herkesin yaşamında çok değerli bir konuma sahip olmaktadır

Prag Şehrini Cazip Kılan Şey Nedir? Prag’ın Merak Edilen 10 Yeri

Prag şehri dokusu ve görselliği ile herkesin yaşamında çok değerli bir konuma sahip olmaktadır. Görsel güzelliği ve büyüleyici etken faktörleri ile bu şehri gezip görmek gerekmektedir. Ancak gezilmeye karar verdiğinizde mutlaka görülmesi gereken noktaları da net olarak bilmek gerekmektedir. Şehrin görülmesi gereken yerleri:

1. Charles Köprüsü Görülmesi Gereken Noktaların Başında Gelmektedir

Köprü görselliği ile oldukça ilgi çekmektedir. Köprü üzerinde yer alan heykeller ve özellikle gün batımında oluşan ışıklandırmaları ile görselliği ve ilgi çekici noktaları artış göstermekte ve gidenleri büyülemeye devam etmektedir.

2. Dancing House Görülmesi Gereken Yerler İçerisinde Bulunur

Dancing house görsel olarak iki kişinin dansının izlenimini yansıtmaktadır. Yapıt tarihi bir özelliğe sahip olmamakta ve kullanımı ofis binası olarak oluşturulmaktadır. İlgi çeken mimari yapısı sayesinde yoğun bir şekilde ilgi görmektedir.

3. Petrin Tepesine Mutlaka Çıkın Ve Şehri En Üst Noktadan Görme Fırsatı Elde Edin

Kendiniz için keyifli bir yürüyüş saati oluşturun. Mutlaka yürüyüşünüzü Petrin tepesi ile sonlandırın ve adeta şehri ayaklarınızın altına seren bu noktaya uğramayı ihmal etmeyin. Büyüleyici Prag şehri için yapabileceğiniz en doğru rota burası olacaktır.

Prag Şehrini Cazip Kılan Şey Nedir? Prag’ın Merak Edilen 10 Yeri - Resim 1

4. Mutlaka Astronomik Saat Mimarisini Görmeye Gidin

Yapıt dünyanın belki de en eski saati olması ile bilinmektedir. Ortaçağdan günümüzü kalmayı başaran nadir eserler arasında yer almaktadır. Görüntüsü ve insanların ilgisini çeken tasarımı il günümüzde de ilgi çekmeye devam etmektedir.

5. Görebileceğiniz En Dar Sokağına Mutlaka Girin

Bakıldığında bir sokak demek imkânsız olurken dünyanın en dar sokağı olma özelliği ile çok fazla ilgi çekmektedir. Bu sokakların en cazip yanı iki kişinin aynı anda bu sokaklara giriş yapmasının zorluğu ve sokağın sonunda görülen kırmızı detay ile oldukça etkili bir sokaktır.

6. Aziz Vitus Katedralini Her Detayı İle İncelemeyi İhmal Etmeyin

Antik kale özelliği ile ve gotik mimarisi sayesinde herkesin ilgisini çekmektedir. Prag şehrini keşfetmenizi sağlayan 10 neden içerisinde her detay oldukça önemli olmaktadır.

7. Lezzetiyle İlgi Çeken Trdelnik Tatlısının Tadına Bakın

İlgi çeken lezzeti ve sokaklarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kokusu ile sizlerin damak lezzetinize uygun bir tat sunmaktadır. Mutlaka bu lezzetin tadına bakmanız gerekmektedir.

8. Balmumu Müzesini Ziyaret Ediniz

Dünya sanatçılarının birçoğunu bir arada görme şansını elde etmenize olanak sağlayan Grevin balmumu müzesini mutlaka gezmeli ve birbirinden farklı kişiler ile dilediğiniz gibi resim çekmeyi ihmal etmemelisiniz. Prag turu ile gezilmesi gereken yerler olarak tarihi dokusu ve beklentileri karşılayan bir konum olarak ilgi çekmeye devam etmektedir.

Prag Şehrini Cazip Kılan Şey Nedir? Prag’ın Merak Edilen 10 Yeri - Resim 4

9. Sokak Sanatçılarını Dinleyin Ve İnanılmaz Bir Müzik Şöleni Yaşayın

Sesleri ile tüm sokağın ilgisini çekmeye devam eden ve tüm kişilerin kulaklarının pasını silmesine fırsat tanıyan bir müzik şöleni sunmaktadır. Müzik sayesinde birçok farklı duyguyu kolayca yaşayabileceksiniz. Sanatçıların sesleri ile bu sokakları gezmenin tadına en iyi şekilde varmalısınız.

10. Kafka’nın Dönen Başı Heykeli İle Mimari Tasarım İle Beklentilerinizi Karşılayın

Zamanın içerisinde Franz Kafka’nın yaşadığı zorlukları anlatan bir heykel olarak tasarlanmaktadır. Bu heykel David Cerny tarafından yapılarak o dönemin zorluklarını ifade etmektedir. Prag’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer olarak tüm bu önemli noktaları sayabilir ve sizlerin bu noktaları görmenizi tavsiye edebiliriz

SONRAKİ HABER