Prefabrik Ev Yaptıracaklara Devletten Nakit 40 Bin TL Yardım Ödemesi Yapılıyor!

Prefabrik ev yaptırmak isteyenlere 40 Bin TL devlet desteği veriliyor. Peki kimler prefabrik ev yaptırmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan nakit destek alabilirler?

Emlak Haberleri 27.02.2022 - 00:31 27.02.2022 - 00:31 Engin Uzunoğlu

Prefabrik ev yaptırmak isteyen vatandaşların sayısı son dönemlerde oldukça arttı. Özellikle bu yapıların uygun maliyetlerle müstakil bir yaşam sunuyor olmaları büyük bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise bası şartlara göre prefabrik ev yaptırmak isteyenlere nakit yardımda bulunuyor. Prefabrik ev yardımı kimlere veriliyor? Prefabrik ev için nakit yardımı alabilmek için nereye ve nasıul başvuru yapılması gerekiyor?

PREFABRİK EV YARDIMINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Prefabrik ev yaptırmak için devletten yardım almak isteyenlerden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bazı şartları aramaktadır. herkese bu prefabrik ev yardımı verilmemektedir. Öncelikle oturulmayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşanıyor olması gerekir. Ayrıca prefabrik ev yardımı alacak vatandaştan ihtiyaç sahibi olması şartı aranıyor. Hane içinde kişi başı ortalama gelir 1.417 TL'den fazla olmamalıdır. Bunun yanında yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlar da aranmaktadır. Son olarak ise prefabrik evin yapılacağı arazinin tam hisseli tapusuna sahip olunması gerekiyor. 

PREFABRİK EV YARDIMI KAÇ TL'DİR?

Prefabrik ev yardımı olarak ödenecek olan paranın 2022 güncellemesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldı. 2022 yılı için barınma yardımları kapsamında prefabrik ev yaptırma yardımı alacak olan vatandaşlara 40 Bin TL nakit desteği verilmektedir. Bu nakit desteği ortalama bir prefabrik evin fiyatının önemli bir kısmını karşılamaktadır.

PREFABRİK EV YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Prefabrik ev yaptırmak için yardım almak isteyenler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na nasıl başvuru yapabileceklerini araştırıyorlar. Bu başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Syanışma Vakfı'na yapılmaktadır. Burada mütevelli heyeti tarafından yapılan başvurular incelenmekte ve prefabrik ev yardımının verilip verilmemesine dair karar alınmaktadır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@