Prefabrik Evde Yaşamaya Başlayan Elon Musk Lüks Malikanesini Satamayınca 5 Milyon Dolar İndirim Yaptı!

Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk'ın gayrimenkullerini satışa çıkardığı biliniyordu. Elon Musk'ın satışa çıkardığı son evinin fiyatında 5 milyon dolar indirime gittiği bildirildi.

Emlak Magazin 14.10.2021 - 18:09 14.10.2021 - 18:22 Engin Uzunoğlu

Dünyanın en zengin iş insanlarından birisi olan TESLA'nın CEO'su Elon Musk bir süre önce sürpriz bir karar vererek tüm gayrimenkullerini satışa çıkarmıştı. Hayat tarzında büyük bir değişim yapan Elon Musk yaşadığı büyük malikaneyi boşaltarak sadece 38 metrekare büyüklüğünde bir prefabrik eve yerleşmişti. 

LÜKS MALİKANEDEN ÇIKIP 38 METREKARELİK PREFABRİK EVDE YAŞAMAYA BAŞLADI

Boca Chica'da bulunan Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in tesisinin hemen yanında 38 metrekare büyüklüğünde bir prefabrik ev yerleştiren Elon Musk lüks dışında bir yaşan sürmeye başladı. Elon Musk'ın vermiş olduğu bu karar şaşkınlıkla karşılanmıştı. Dünyaca milyarderlerin olduk büyük ve korunaklı devasa malikanelerde yaşadıkları biliniyor. Bu konuda en dikkat çekici örnek ise yine bir başka milyarder olan Bill Gates'in gizemli malikanesi oldu. 

elon musk ev

ELON MUSK TÜM GAYRİMENKULLERİNİ SATTI TEK BİR EVİ KALDI

Elon Musk aldığı sürpriz kararın ardından çok sayıda gayrimenkulün satışını gerçekleştirdi. California'da bulunan 6 lüks malikanesini satan Elon Musk'ın elinde son olarak Bay Area'da bulunan dev malikanesi kalmıştı. Bu lüks ev için de Elon Musk 37 milyon dolar değerinde fiyat belirlenmişti. Ancak aradan aylar geçmesine rağmen bu evin satışı gerçekleşemedi. Alıcı bulmakta güçlük yaşayan Elon Musk, gayrimenkul danışmanının da tavsiyesi ile bu evin satış fiyatında indirim yaptı. 

elon musk lüks evini satışa çıakrdı

5 MİLYON DOLAR İNDİRİM YAPTI!

37 milyon dolarlık bir fiyat ile Elon Musk tarafından satışa çıkarılan lüks malikaneye alıcı çıkmayında fiyat indirimi yoluna başvuruldu. Buna göre aynı malikane şu anda 32 Milyon dolardan alıcı beklemeye başladı. 1486 metrekarelik alanın üzerine kurulan lüks malikanede 7 yatak odası ve 10 banyo olduğu bildirildi. Ayrıca malikane içerisinde bir de özel yüzme havuzu bulunuyor. 

Elon Musk şimdi lüks malikanesine alıcı beklerken tüm fiziksel varlıklarını satma kararında ısrarcı olduğunu bildirdi. Ayrıca Elon Musk'ın aldığı gayrimenkullerini satarak prefabrik eve yerleşme kararının bir akım haline gelip gelmeyeceği de merak konusu oldu. ABD'de gayrimenkul sektörünün bu şekilde bir hazırlık içerisinde olduğu bildirilirken çok sayıda ünlü ismin de bu yönde radikal bir karar alabileceği konuşulmaya başlandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@