Projeden Ev Almanın Avantajları ve Dezavantajları Neler?

Projeden, temelden ev almak isteyen vatandaşların karşılaşabilecekleri bazı durumlar bulunuyor. Bu durumlar projeden ev alan vatandaşlara avantajda dezavantajda sağlayabilir. İşte projeden ev almanın avantaj ve dezavantajları.

Emlak Haberleri 08.11.2019 - 10:08 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Projeden, temelden ev almak isteyen vatandaşların karşılaşabilecekleri bazı durumlar bulunuyor. Bu durumlar projeden ev alan vatandaşlara avantajda dezavantajda sağlayabilir. İşte projeden ev almanın avantaj ve dezavantajları.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi de projeden ev almak. Henüz inşaası başlamamış sadece proje üzerinde yapılan satın alım işlemleri vatandaşlara hem önemli avantajlar sağlıyor hemde önemli sorunlarla karşı karşıya bırakabiliyor.Emlak365.com ekibi olarak bizlerde vatandaşların karşılaşabilecekleri bu durumları sizlerle payşlaşıyoruz. İşte projeden, temelden ev alacak vatandaşların yaşayabilecekleri o sorunlar,TEMELDEN ALACAKLARIN YAŞAYABİLECEĞİ SORUNLARTemelden ev almanın en önemli riski dolandırılıcılık noktasında oluyor. Uzmanlar bu konuda hem küçük firmalarda hemde kurumsal firmalarda dolandırılıcılık vakalarının yaşanabildiğini ifade ediyorlar. Bu çerçevede temelden ev almanın en ciddi riski size sunulan projenin tamamlanmama ihtimali. Bunun dışında firmalar çeşitli nedenlerden dolayı projeleri zamanında tamamlamıyorlar. Burada süreç söz verilenden çok uzun bir şekilde sarkabiliyor.Diğer yaşanabilecek sorun ise size gösterilen ev ile yapılan ev arasında önemli farkların olması ayrıca projenin inşaası sırasında projede yapılabilecek değişiklikler de ev alanları dezavantajlı konuma düşürebilir. Ayrıca projeden ev alanlar için firmalar geri adım atabilir ve projeden vazgeçebilirler. Böyle bir durumda tazminat ödemesi yapılmalıdır ancak yine mağduriyetler oluşabilir. Temelden ev almış olan vatandaşların yaşadıkları diğer bir sorunda ev yapımında kullanılan malzemelerin düşük kalitede olma ihtimali. Avantajları Neler?Temelden ev almanın en önemli tercih nedeni ve avantajı daha uygun fiyatta olması. Oluşabilecek bir diğer avantaj ise alınan projenin zaman içinde çok hızlı değer kazanımı olabilir. Ayrıca projeden ev alırken istenilen kat ve dairenin alınma ihtimali bulunuyor. Projeyi yürüten firmanın bankalar ile anlaşması durumda cazip kredi imkanları da projeden ev almayı cazip kılıyor.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@