PTT 2022 Personel Alımı Duyurusu Geldi Mi? Postacı, Şoför, Gişe Memuru Lise Şartı, KPSS Puanı, İlan Tarihi

PTT 2022 personel alım ilanı ne zaman yayımlanacak? PTT memur alımı başvuru formu hangi tarihte doldurulacak? Lise mezunları PTT personel alımını için başvuru yapabilecek mi? Tüm başvuru şartları.

Finans 08.02.2022 - 14:19 08.02.2022 - 14:19 Mustafa Karagöz

2022 PTT personel alım duyurusu geldi mi? Sorusu on binlerce memur adayı tarafından internet üzerinden araştırlıyor. Kurumun resmi web sayfasından bir duyuru bekleyen adaylar başvuru tarihlerini öğrenmek istiyorlar. Başvuruların nasıl ne zaman yapılacağını araştıran memur adayları PTT'nin hangi şartlarla personel alımı yapacağını da merak ediyorlar. 

PTT.GOV.TR MEMUR ALIMI DUYURUSU YAYIMLANDI MI?

PTT 2022 memur alım ilanı başvuru kılavuzu için henüz resmi açıklama yok. Adayların bilmesi gereken en önemli detay ise kurumun 2022'de çok büyük ihtimalle personel alımına çıkması. PTT'den personel alım duyurusu bekleyenler için en umut verici gelişme ise PTT'nin çok uzun zamandır personel kadrosuna takviye yapmaması oldu.

2022'de pandemi sürecinin etkilerinin neredeyse yok olma durumuna gelmesi ve kurumun daha fazla hizmet verecek olması alım ihtimalini güçlendiriyor. 

PTT'den duyuru bekleyenler için ise bazı kadrolar öncelikli durumda. Postacı, Gişe Personeli, Şoför kadrolarına çok yoğun derece başvuru yapılması bekleniyor. Bu kadroların dışında kurumun ihtiyaç duyacağı her meslek grubu için adaylar beklemedeler. 

PTT 2022 PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Kimler PTT'de memur olarak çalışabilir? ve Lise mezunları PTT'de memur olarak çalışabilir mi? sorularının yanıtları da çok merak ediliyor. 

Öncelikle Lise mezunları için PTT memur alım ilanı bulunmuyor. Kurum Postacı ve Gişe Personeli alımlarını önlisans ve lisans düzeyinden gerçekleştiriyor. Uzman personel alımı ise yine lisans düzeyinden tamamlanıyor. 

Kurumun personel alım ilanında yer alan diğer şartlar ise; Adayların Türk vatandaşı olması. Kadroya göre belirlenen önlisans ve lisans düzeyi mezun olma şartını sağlaması, Postacı kadroları için gerekli sertifika ve belgelere sahip olunması, Kamu haklarından mahrum olunmaması ve kurumun her bir kadro için ayrı ayrı belirlediği başvuru şartının sağlanması. 

2022 yılında PTT'nin personel alım ilanında KPSS şartı da olması bekleniyor. 

PTT 2022 İLANI NE ZAMAN HANGİ TARİHTE YAYIMLANACAK?

PTT'de memur olmak isteyenler için henüz resmi açıklama yok. Kurumun Türkiye'nin dört bir yanında yer alan birimlerine yapılması personel alım ilanını ise Nisan Mayıs ayları gibi yayımlanabilir. Ancak bu sadece beklenti. Adayların kurumun sitesini takip etmeleri gerekecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@