PTT Emekli Promosyonu: Maaş Tutarına Göre Emeklilere Yapılacak Promosyon Ödemeleri

Emekli maaşını PTT aracılığıyla alan veya alacak olan vatandaşlar 2020 yılı ile 2023 yılları arasında yeni sözleşme imzalamaları durumunda ek ödeme alacaklar.

EKONOMİ 11.03.2020 - 23:30 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Emekli maaşını PTT aracılığıyla alan veya alacak olan vatandaşlar 2020 yılı ile 2023 yılları arasında yeni sözleşme imzalamaları durumunda ek ödeme alacaklar. Bu kapsamda PTT'den yapılan açıklama doğrultusunda yapılacak ödemeler, emeklilere sağlanan tüm ek avantajlar ve PTT emekli promosyonu başvuru işlemleri haberimizde.

Emekli maaşı alan vatandaşların önemli bir kısmı aylıklarını PTT'den şubelerinden almaya devam ediyorlar.Maaşını PTT'den alan veya alacak olan vatandaşlara ise yeni dönemde sözleşme imzalayacaklar. Bu kapsamda bundan sonraki 3 yıl için de PTT ile anlaşmak isteyen emeklilere sunulan imkanlar madde madde şu şekilde;PTT 2020 YILI EMEKLİ PRMOSYON DETAYLARIÖncelikle maaşını PTT'den almak isteyen vatandaşların promosyon ödemelerini alabilmeleri için taahhüt vermeleri gerekiyor. Bunun için PTT şubelerine gidecek olan vatandaşlar burada başvuru formu doldurmaları ve 3 yıllık taahhüt sözleşmesini imzalamaları gerekiyor. Bu sözleşmeyi imzalayan emekli vatandaşlara ise maaşlarına göre promosyon ödemesi yapılacak. Maaşı üst sınırdan olanlara yüksek, maaşı düşük olanlara ise daha az promosyon ödemesi yapılacak.PTT EMEKLİ MAAŞI PROMOSYON ÖDEME TUTARIPTT 2020 emekli promosyon ödeme tutarları devlet bankalarının ödeme tutarları ile aynı oranda yapılacak. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve PTT'nin emeklilere 3 yıllık süreçte bünyelerinden maaş alma koşulu ile peşin olarak ödeyecekleri promosyon tutarları. * Maaşı 1500 TL'den daha düşük olan emekli vatandaşlara 2020 yılında yapılacak emekli promosyonu 500 TL* Maaşı 1500 TL ile 2500 TL arasında olan emekli vatandaşlara 2020 yılında yapılacak emekli promosyonu 625 TL* Maaşı 2500 TL'den daha yüksek olan emekli vatandaşlara 2020 yılında yapılacak emekli promosyonu 750 TLPTT EMEKLİ PROMOSYON BAŞVURU İŞLEMLERİMaaşını PTT'den almaya devam etmek isteyen yada PTT'ye taşımak isteyen vatandaşlar PTT şubelerinden başvurularını yapabilecekler. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@