PTT İhtiyaç Kredisi! Kefilsiz, Şartsız Herkese 30.000 TL ile Sınırlı

PTT ihtiyaç kredisi eylül 2021 faiz oranları belli oldu. Herkes için geçerli kredi paketinde müşterilere 30.000 TL limitle kredi verilecek.

Finans 01.09.2021 - 12:10 01.09.2021 - 12:10 Mustafa KARAGÖZ

PTT Eylül 2021 İhtiyaç Kredisi paketi ayrı ayrı iki farklı grup için duyuruldu. Birinci paket sadece emekli maaşını PTT'den alanlar için geçerli olurken ikinci paket herkes için geçerli. PTT Tüketici Kredisi adıyla ilan edilen kredi özelliklerini aktarıyoruz. 

PTT'DEN İHTİYAÇ KREDİSİ 30.000 TL LİMİTLİ

PTT'nin resmi sitesinden ilan edilen kredi özelliklerine bakıldığında kurum herkes için kredi sağlayacağını açıkladı. PTT şubelerinden yapılacak başvurularda özel ek bir şart talep etmeyeceğini ilan eden PTT "Acil nakit ihtiyacı olanlara Kefilsiz, Şartsız Aktif Bank'tan İhtiyaç Kredisi" sağladığını açıkladı. PTT ihtiyaç kredisi Aktif Bank aracılığıyla sağlanacak. Ancak müşteriler kredi kullanımından ödeme aşamasına kadar olan tüm süreci PTT ile birlikte yönetecekler. 

Kredi Faiz Oranı

PTT müşterilerin hangi faiz oranıyla kredi kullanabileceğini de sitesinden açıkladı. PTT açıklamasında kimin yüzde kaç faizle kredi kullanabileceğine dair "N Kolay İhtiyaç Kredi faiz oranı, kredi notunuza göre değişkenlik gösterebilir. Hesaplamada kullanılan %2,59 aylık akdi faiz oranı, en yüksek skor bandında bulunan kişiler için geçerli olan kredi faizidir." açıklamasında bulundu. 

Faiz oranının dışında diğer kredi özellikleri hakkında da bilgi veren PTT müşterilerin 30.000 TL'ye kadar olan nakit ihtiyaçları için PTT'ye başvuru yapabileceklerini açıkladı. Bunun dışında PTT müşterilerin ödemelerini 36 ay vade ile yapabileceklerini açıkladı. 

PTT İhtiyaç Kredisi 12, 24 ve 36 Ay Vadeli Ödeme Planı

ptt 30.000 tl kredi

PTT ödeme planına dair yukarıda yer alan tabloyu paylaştı. 1250 TL'den 30.000 TL'ye kadar kredi kullanacak olan müşteriler için ödeme planı tabloda ki gibi olacak. PTT ihtiyaç kredisi özellikleri kendilerine uygun olanlar başvurularını PTT şubelerinden yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@