PTT İle Vakıfbank Arasında Dev Kredi Anlaşması! Başvuran Herkese Şartsız, Kefilsiz, Düşük Faizli Kredi Müjdesi

PTT ile Vakıfbank arasında devam eden görüşmeler olumlu olarak sonuçlandı. Başvuran herkese kamu bankası destekli PTT üzerinden 50 bin liraya varan düşük faizli kredi verilecek.

PTT İle Vakıfbank Arasında Dev Kredi Anlaşması! Başvuran Herkese Şartsız, Kefilsiz, Düşük Faizli Kredi Müjdesi

PTT ile Vakıfbank arasında bir süredir vatandaşa uygun faiz oranlı ve kolay ödeme seçenekleri bulunan bir kredi paketi vermek adına görüşmeler devam ediyordu. Günümüzde vatandaşlar bankaların kapısını çalmadan önce detaylı bir araştırma yapıyorlar. Bu araştırma sonrasında en düşük faizli krediyi bulup ona göre seçim yapıyorlar.

Düşük faizli kredi arayışında olan vatandaşlar için uzun zamandır beklenen müjdeli haber verildi. PTT üzerinden verilecek kredi kampanyasının detayları belli oldu. Kamu bankası ile yaptığı bir anlaşma sonrasında faiz oranlarında neredeyse bir deprem yaşandı. Vakıfbank ile PTT’nin anlaştığı ortaya çıktı. Kredi başvurusu hem PTT şubeleri üzerinden hem de Vakıfbank banka şubeleri üzerinden yapılabilecek.

VAKIFBANK VE PTT’DEN GÖRÜLMEMİŞ FAİZ ORANLARI İLE KREDİ İMKANI

Ekonomik açıdan zorluk yaşayan vatandaşlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların yolunu tutuyorlar. PTT ile Vakıfbank arasında düzenlenen kredi kampanyasının ardından pek çok vatandaşın yarasına merhem olması bekleniyor. Henüz anlaşma yeni tamamlanmış ve duyurular kısa süre önce paylaşılmaya başlanmış olsa bile bu süreç içerisinde pek çok kişinin şubeler önünde sıraya girdiği belirlendi.

Vakıfbank ile PTT arasında yapılan kredi işbirliğinin ardından faiz oranları kişisel olarak müşteri bazında da değişiklik gösterecek. Hazırlanan pakette kredi limiti 50 bin liraya kadar yükselirken, faiz oranları da yüzde 0.99 ile 1.59 arasında değişiklik gösterecek. Kredi notu düşük olan vatandaşlara daha yüksek orandan kredi verilirken, kredi notu yüksek olan vatandaşlar daha düşük faiz oranlarına sahip olabilecekler

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ BAŞVURUSUNU KİMLER YAPABİLİR?

akbank-atm-kredisi

PTT ile Vakıfbank tarafından hazırlanan düşük faizli 36 ay vadeli ve 50 bin lira limitli kredi kampanyası için başvuru şartları açıklandı. 18 yaşından büyük olmak ve Türk vatandaşı olmak asli şartlar arasında yer alıyor.

Değerlendirme sırasında kredi notu da esas alınıyor. Kredi sicili bozuk olan vatandaşlara kredi verilmiyor. Ancak başvurular sırasında herhangi bir kefil ya da gelir belgesinin istenmediği belirtildi. Bankanın insiyatifine bağlı olarak kredi notu düşük olan ya da istenilen seviyede olmayan vatandaşlar için kefil ya da gelir belgesi istenebilir.

SONRAKİ HABER