PTT'den Emeklilere 7.500 TL Hazır İhtiyaç Kredisi! En Yakın PTT Şubesinden Kimlikle Çekin

PTT emeklilere özel kredi paketiyle hazır ihtiyaç kredisi veriyor. Kurumun güncel faiz oranlarıyla emekliler 5.000 TL'den 80.000 TL'ye kadar nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Finans 18.01.2022 - 09:41 18.01.2022 - 09:42 Mustafa Karagöz

PTT, bankalar dışında ancak bankalar aracılığıyla ihtiyaç kredisi sağlayan tek kurum konumunda. Bankalardan değil de PTT'den ihtiyaç kredisi kullanacaklar için özel bir kredi paketi sunan PTT emekli maaş müşterisi olanlara ayrıcalıklarını artırıyor. PTT'den kredi kullanacaklar için sağlanan ayrıcalıklar kurumun kredi işlemleri sayfasından açıklandı. 

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİ OCAK 2022

Emekli maaşı olup düzenli olarak PTT aracılığıyla maaşını alanlara sağlanan kredi olanakları diğer müşterilere göre daha avantajlıdır. Türkiye'nin dört bir yanında şubeleri olan PTT, emekli müşterilerinin ihtiyaç kredisi talebi olması durumunda, anında kredi desteği sağlayabiliyor. PTT şubelerinden yapılacak başvuruları çok hızlı değerlendiren kurum, müşterilerinin kredi puanlarına göre nakit destek sağlıyor. 

ptt ihtiyaç kredisi 7.500 tl (3)

Ocak 2022 döneminde kredi kullanım şartlarını yenileyen PTT emekli müşterilerinden kefil, şart istemiyor. Ancak emeklilerişn avantajlı kredi paketlerinden yararlanabilmeleri için PTT maaş müişterisi olmaları gerekiyor.

İhtiyaç kredisi taleplerini Aktif Bank aracılığıyla sağlayan PTT, bankanın güncel faiz oranlarına göre kredi ödeme planı sunuyor. Aktif Bank ile PTT ortaklığıyla emeklilere sağlanan ihtiyaç kredisinde aylık faiz oranı yüzde 2.39'dur. Geri ödeme süreci ise 50.000 TL'ye kadar olan ödeme planları için 36 aydır. PTT müşterilerine en fazla 80.000 TL ihtiyaç kredisi sağlamakta. PTT'den kredi kullanacaklar 80.000 TL kredi çekmek istemeleri durumunda ise en fazla 24 ay vade olanağından yararlanacaklar. 

ptt ihtiyaç kredisi 7.500 tl (2)

PTT emekli maaş müşterileri için hazır kredi paketleri uygular. Emekliler belli bir limite kadar hazır kredi kullanabilir ve geri ödemeleri uzun vadeli yapabilirler. 7.500 TL kredi kullanacak olan bir müşteri 36 ay vade ile kendisine sunulan ödeme planıyla kredi borcunu kapatabilir. 

ptt ihtiyaç kredisi 7.500 tl (1)

Kurumdan kredi çekmek isteyenler başvurularını PTT şubelerinden yapacaklar. Bulundukları ilçede yada muhitte kendilerine en yakın PTT şubelerine kimlikleri ile başvuruda bulunacak olan emekliler, kredi risk durumuna göre kendileri için uygulanacak olan faiz oranlarını öğrenecekler. PTT'nin Aktif Bank aracılığıyla sağladığı ihtiyaç kredisinde aylık faiz oranları yüzde 2.39 bandından başlar. Bu oran yada bu orana yakın bir faizle emeklilere ihtiyaç kredisi sağlanır. Emekliler ihtiyaç kredisi ödeme planının kendilerine uygun olması durumunda şubelerden hemen kredi çekebilirler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@