PTT'ye Ait Boş Daireler Satılacak! m2, Kat, Fiyat Listeleri Açıklandı

Mülkiyeti PTT'ye ait olan daireler Başkent Milli Emlak Dairesi aracılığıyla satılacak. Dairelerin nerede olduğu kat, m2 bilgileri ile fiyat tabloları açıklandı. İşte Ankara'da ev arayanlar için o ilan

Emlak Haberleri 21.03.2022 - 17:53 21.03.2022 - 17:53 Mustafa Karagöz

Başkent Milli Emlak Müdürlüğü gün içerisinde bir duyuru ile konut satışı yapacağını açıkladı. Farklı kamu kurumlarına ait olan dairelerin ihale ile satılacağını ilan eden kurum, PTT'ye ait dairelerin olduğunu ve dairelerin de listede yer aldığını açıkladı. 

Mülkiyeti PTT'de olan daireler için ilgili olan vatandaşlar için kurumun listesini ve satış detaylarını A'dan Z'ye tüm detayları ile açıklıyoruz. 

PTT'YE AİT LOJMAN SATILACAK

Yayımlanan konut satış listesinde PTT'ye ait toplam 24 daire bulunduğu bildirildi. Bu dairelerin tamamı Çankaya İlçesi Barbaros Mahallesi ile Tınaztepe Mahallesinde yer alıyor. Konutların zemin kat ile 17. kat arasında bulunduğunun ilan edildiği duyuru metninde m2 büyüklükleri de açıklandı. Konutların 90 m2 ile 148 m2 arasında olduğu ilan edilirken çoğu dairenin 105 ile 116 m2 arasında olduğu görülüyor. 

Kurumun Satış Açıklaması

PTT'ye ait daireleri almak isteyenler için Emlak Müdürlüğü "Ankara İli, Çankaya ve Yenimahalle İlçelerinde bulunan ve yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmazlar (kamu konutları); karşılarında belirtilen tarih ve saatinde; Hisar  Emlak Müdürlüğünce:  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası  İzmir 1 Caddesi No:35 Kızılay/Çankaya/ANKARA  adresinde oluşturulacak Komisyon huzurunda, 2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile sırasıyla ayrı ayrı ihale ile satışı yapılacaktır." açıklamasında bulundu. İhale işlemleri 30 Mart tarihinde tamamlanacak. Bu kapsamda başvurular ilan edilen adrese ihale tarihinden önce yapılacak. 

Fiyatları İnceleyin

ptt mart lojman 1

ptt mart lojman 2

İHALEYE KATILMAK İÇİN

İhaleye katılmak için 30 Mart tarihine kadar Başkent Milli Emlak Müdürlüğü'ne başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru işlemleri temel olarak ilan edilen geçici teminat bedelinin ödenmesi ve kurumun istediği belgelerin teslimi ile tamamlanacak. Vatandaşlar detayları milliemlak gov tr adresinden öğrenebilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@