QNB Finansbank 3 Ay Taksit Ertelemeli 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Maliyet Hesaplaması

Nakit ihtiyaçlarına finansal çözüm arayışında olanlar ihtiyaç kredilerine ilgi göstermeyi sürdürüyorlar. QNB Finansbank'ın ihtiyaç kredisi maliyetleri ne kadar oldu?

Finans 03.01.2022 - 23:34 03.01.2022 - 23:34 Engin Uzunoğlu

Ülke ekonomisinde meydana gelen kritik gelişmeler vatandaşların ağır ekonomik şartlar içerisinde kalmalarına neden oluyor. Yaşanan ekonomik darboğazdan çıkmak için yollar arayan vatandaşlar yalnızca geçici çözümlere ulaşabiliyorlar. Bunun yolu da bankalardan ihtiyaç kredisi kullanarak bugünü kurtarmak şeklinde oluyor. Zaruriyetten dolayı ihtiyaç kredisi faizlerinin yükselmesinin getirdiği yüksek maliyetleri göze alan vatandaşlar ihtiyaç kredisi başvurularını sürdürüyorlar. 

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Türkiye'de uzun yıllar boyunca en düşük faize ihtiyaç kredisi veren banka olan QNB Finansbank son gelişmelerin ardından kredi faizlerinde yükseltmeye giderek bu niteliğini bıraktı. Artık QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere bu finansal destek aylık yüzde 2,03'ten başlayan faizlerle veriliyor. Bu faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekme imkanı yeni müşterilere "Tanışma Kredisi" adı altında düzenlenen kampanya ile veriliyor. Bu imkanı değerlendiren müşteriler belirtilen faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ancak müşterini kredi skoruna göre ihtiyaç kredisi faizlerinde yine de yeni bir değerlendirme yapılabiliyor.

İHTİYAÇ KREDİSİNİ ÇEk İLK 3 AY TAKSİT ÖDEME

QNB Finansbank tarafından düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyasının bir diğer niteliği de 3 ay kredi erteleme imkanı oldu. Bu imkanı değerlendiren müşteriler ihtiyaç kredisi kullandıklarında taksit ödemelerini 3 ay erteleyebiliyorlar. Bu şekilde ilk 3 ay ödeme yapmayan müşteriler ödemesiz dönemin ardından kredi taksitlerine başlıyorlar. Arada geçen sürede bütçelerini kredi, ödemelerine hazır şekle getiren müşteriler sorunsuz bir ödeme gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerin ödemesiz geçirdikleri, süre toplam vade süresinden düşülerek ona göre hesaplama yapılıyor.

QNB FİNANSBANK NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR?

QNB Finansbank'ın müşterilere hangi miktarlarda ihtiyaç kredisi vereceği müşterinin finansal durumuna ve gelirine göre değişebiliyor. Ancak mobil şubeden, internet şubesinden ve çağrı merkezinden yapılan ihtiyaç kredisi başvurularında azami tutar 100 Bin TL olabiliyor. Daha yüksek miktarlı ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen müşterilerin QNB Finansbank şubelerinden işlemlerini yapmaları gerekiyor.

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

finansbank ihtiyaç kredisi hesaplama

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 2,03 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler bankaya kredi vadesi süresince her ay 840 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 30.263 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@