QNB Finansbank'ta, İş Bankası'nda, Akbank'ta 35 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Taksit Hesaplamaları Değişti!

İhtiyaç kredisi çekmek için bankaların kredi maliyetlerini araştıranlara bazı özel bankalar kolay imkanlar sağlayabiliyorlar. İşte İş Bankası, QNB Finansbank ve Akbank'ta ihtiyaç kredisi maliyetleri..

Finans 05.04.2022 - 18:00 05.04.2022 - 18:00 Engin Uzunoğlu

Ekonomik gelişmeler vatandaşları oldukça sıkıntılı bir süreç iğçerisinde bırakabiliyor. Bu durumun geçici çözüm yolu ise bankalardan ihtiyaç kredisi çekip bütçe açıklarını kapatmak oluyor. Bu şekilde kişisel bütçeler toparlanma sürecine girebilirken aksi durumda ise yaşanan finansal kriz her geçen gün katlanarak büyüyor. Bundan dolayı bankaların ihtiyaç kredisi verirken müşterilere uyguladıkları maliyetler çok büyük bir öneme sahip oluyor. 

Bankalar müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sağlarken bunun bazı koşulları olabiliyor. Her banka kredi politikasını ayrı bir şekilde belirleyebiliyor. Dolayısıyla kredi, maliyetlerinde de bazı farklılıklar meydana gelebiliyor. İşte bu rfarklı maliyetlerden dolay her banka ayrı bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi verebiliyor. Genellikle bankanın kredi olacak vereceği parayı hangi şartlarla elde ettiği kredi faizinde belirleyici rol üstleniyor. 

36 TAKSİTLE GERİ ÖDENEN NAKİT DESTEKLERİ

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere bazı şartlar uygulanıyor. Örneğin kullanılan ihtiyaç kredisi için uygulanabilecek azami vade süresi tüm bankalarda eşit olarak uygulanıyor. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan tüm ihtiyaç kredilerine 36 aya kadar vade, 50 Bin TL'nin üzerinde olan tüm ihtiyaç kredilerine ise 24 aya kadar vade yapılabiliyor. Müşteriler çekmiş oldukları ihtiyaç kredisi için borçlarını taksit taksit bankaya ödeyebiliyorlar. 

AKBANK 35 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,92 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 35 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde müşterinin bankaya ödeyeceği aylık taksit 1.441 TL olarak hesaplanıyor. Bu kredinmin toplam maliyeti ise 52.061 TL oluyor.

QNB FİNANSBANK 35 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler aylık yüzde 1,84 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 35 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.419 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 51.282 TL şeklinde hesaplanıyor. 

35 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplamaları

İŞ BANKASI 35 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde müşterilere aylık yüzde 1,95 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 35 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.449 TL kredi taksiti öderken toplam kredi maliyeti de 52.355 TL şeklinde hesaplanıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@