Ramazan Bayramı Tatili Nedeniyle Yollarda 210 Bin Polis ve Jandarma Görev Yapacak

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, bayram tatili boyunca yollarda 210 bin polis ve jandarmanın görev yapacağını açıkladı. 43 ilin güzergahı olan Kırıkkale'de denetimler yapıldı.

Gündem 30.04.2022 - 09:26 30.04.2022 - 09:26 Gülşah Konuk Akın

Ramazan Bayramı tatili için memleketlerine ya da tatil beldelerine gitmek isteyen vatandaşlar, kilit kavşak olarak adlandırılan ve 43 ilin geçiş güzergahı olan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu oluşturdu. Trafik akşam saatlerinden itibaren gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Ankara-Samsun karayolunun en çok yoğunluk olan bölge olduğu görüldü. Trafik yoğunluğu dronelar ile görüntülendi. 

emniyet-müdürü

EKİPLER SÜRÜCÜLERE UYARIDA BULUNDU
Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli polis ekipleri, yoğunluk için alınan tedbirler doğrultusunda trafik akışını rahatlatmak için çalıştılar ve sürücülere de dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundular. Trafiğin rahat ilerlemesi için bazı kavşaklar kapatıldı.

Kırıkkale'deki denetimlere  Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve Vali Bülent Tekbıyıkoğlu da katıldı. Sürücü ve yolcuları emniyet kemeri takma konusunda uyardılar, vatandaşın bayramını kutladılar ve çocuklara hediyeler verdiler. Emniyet Genel Müdürü Aktaş, bayram tatili nedeniyle alınan güvenlik tedbirlerini açıkladı ve hem bayram tatilinden önce hem de sonra 110 bin trafik ekibinin ve 210 bin personelin görevde olacağını söyledi.

kırıkkale-denetim

Aktaş, sürücüleri hız yapmamaları konusunda uyardı ve uzun yola gidenlere her 2 saatte bir 15 dakika mola yapmalarını tavsiye etti. Emniyet ve Jandarma teşkilatının tatil boyunda sahada olacağını söyleyerek bu bayramın en az trafik kazası ve can kaybıyla geçirilmesini temenni etti. Sürücülerden hızlı limitine uymalarını isteyen Aktaş, yolcuların emniyet kemerlerini takmaları gerektiğini, emniyet kemerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@