Ramazan Bayramı'nda Gidilecek Sakin Tatil Beldeleri

2022 Ramazan Bayramı'nın yazın başlangıcına denk gelmesi nedeniyle tatil planları yapılmaya başlandı. Ramazan Bayramı tatilinde gidilecek sakin tatil beldeleri haberimizde.

Gezi / Seyahat Rehberi 21.04.2022 - 17:29 21.04.2022 - 17:29 Gülşah Konuk Akın

2022 Ramazan Bayramı yazın başlangıcına denk geliyor. 11 ayın sultanı, bol bol ibadet edilen, kalabalık iftar sofralarına oturulan Ramazan'ın sonuna yaklaşıyoruz. Birçok kişi bayram tatilinde farklı yerlere kaçabilmek için plan yapmaya başladı bile. Türkiye'nin dört bir yanında bulunan doğal güzellikler ve tarihi zenginlikler, bayram sevincinize ortak olabilir. Ailenizle ve sevdiklerinizle yeni yerler keşfetmek, gündelik hayatın stresinden kurtulmak için bayram tatili kaçınılmaz bir fırsat.

HEM TATİL HEM DE EĞLENCE ARAYANLARA
Bayram tatilinin kısa olması nedeniyle uzak yerlere yolculuk yapmak istemeyen hem yakın hem ferah olsun diyenler için ilk sırada Ağva yer alıyor. Karadeniz'e kıyısı olan ve Şile'ye bağlı olan Ağva'da yemyeşil doğa manzarası sizi bekliyor. Binlerce İstanbullunun da kaçış noktalarından biri. Tatilde sakin anlar yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği mekanların başında geliyor.

SEFERİHİSAR

seferihisar

Türkiye'nin ilk Sakin Şehir unvanını alan Seferihisar da bayram tatilinde tercih edilebilecekler yerler arasında bulunuyor. Seferihisar'a gidenlerin mutlaka Sığacık'a uğraması gerekiyor. Sığacık'ta hem el yapımı sabunlar hem de etnik elbiseler oldukça meşhur.

KAPADOKYA

kapadokya-1

Kapadokya dört mevsim hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlıyor. Kış aylarında beyaza bürünen Kapadokya, bahar aylarında da rengarenk balonlar ile adeta enerji yayıyor. Bayram tatilinde Kapadokya'ya gitmek hem kültürel zenginlik açısından hem de unutulmaz bir gezi yaşamak için kaçırılmayacak bir fırsat. Kapadokya gezisinde Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi ve Ihlara Vadisi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

İĞNEADA

iğneada
Kırklareli'nde bulunan İğneada, Avrupa'nın en büyük Longoz ormanlarına sahip. En dikkat çeken özelliği ise uzun sahili. Doğayla baş başa kalıp kafa dinlemek isteyenler için burada güzel bir bayram tatili yapılabilir. 

ELEVİT YAYLASI

elevit
Karadeniz'de Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Elevit Yaylası, geleneksel yayla evleriyle ön plana çıkıyor. Burada özellikle yaz aylarında şenlikler yapılıyor. Yeşilin bin bir tonunu barındıran Elevit Yaylası'nda kalabalıktan ve kasvetten uzak bir tatil yapabilirsiniz.

ÖNCELİĞİ DENİZE GİRMEK VE TATİL YAPMAK OLANLAR İÇİN GİDİLEBİLECEK YERLER
Kafa dinlenmekten ziyade bayram tatilini bir yaz havasında geçirmek isteyenler için de sahili ve denizinin güzelliği ile tercih edilebilecek yerler bulunuyor. Bunlar arasında sadece kimlik ile giriş yapma kolaylığı sunan Kuzey Kıbrıs ilk sırada yer alıyor. Ardından Altınoluk, Akbük Koyu, Adrasan ve Asos geliyor.

Emlak365.Com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@