Ramazan'a Özel Çok Sert Koronavirüs Tedbirleri Gündemde! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Kararlarını Saat Kaçta Açıklayacak?

Türkiye'nin kritik kararlarının alındığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde toplanıyor. Kabine toplantısında hangi kararlar alınacak? Ramazan ayına özel sert kısıtlama ve yasaklama kararları alınacak mı? Kabine toplantısı kararları saat kaçta açıklanacak?

Gündem 29.03.2021 - 15:26 29.03.2021 - 15:26 Serhat Karaman
Türkiye'nin merakla beklediği kabine toplantısı bugün yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 15:00'da başlayan toplantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde gerçekleştiriliyor. Kabine toplantısında tüm bakanların iştirak ettiği bildirilirken gündemin ana konusunun ise yeni koronavirüs yasakları olduğu belirtildi.

KABİNE TOPLANTISINDAN YENİ KORONAVİRÜS YASAKLARI ÇIKACAK MI?

Türkiye'de vaka sayılarında ciddi bir artış meydana gelirken risk haritasında çoğu şehrin rengi kırmızıya döndü. Bu durum yeni koronavirüs tedbirlerini zorunluluk haline getirirken Ramazan ayının da devreye girecek olması nedeniyle endişeleri arttırdı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine bugün yapılan kabine toplantısında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni koronavirüs tedbirlerine dair Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerilerine dair bir sunum yapacak. Bu öneriler başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere ilgili diğer bakanlar tarafından değerlendirilerek yeni koronavirüs yasaklarına dair resmi karar alınacak.

RAMAZAN AYINA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ALINACAK MI?

Ramazan ayı artık çok yaklaştı. 13 Nisan günü Türkiye'de vatandaşlar oruç tutacaklar. 12 Nisan gecesi ise sahura kalkılacak. Ramazan ayında birlik ve beraberliğin gelişmesi ve insanların topluluk halinde sahur ve iftar yapmaları nedeniyle koronavirüs salgınının yayılmasına dair büyük bir endişe yaşanıyor. Ayrıca Ramazan ayında insanların çarşı pazar alışverişlerini günün belirli saatlerinde yapmaları, iftara yakın saatlerde çeşitli toplulukların oluşması, teravih namazlarında büyük kalabalıkların meydana gelmesi özel koronavirüs tedbirlerini de gündeme getirecek. Bundan dolayı vatandaşların koronavirüs salgınından korunmaları ve ölümcül virüsün yayılmasının engellenmesi adına Ramazan ayına ilişkin koronavirüs tedbirleri de kabine toplantısında görüşülerek karara bağlanacak.

RAMAZAN'A ÖZEL HANGİ KORONAVİRÜS YASAKLARI GELEBİLİR?

Ramazan ayı için hangi kısıtlamaların ve yasakların alınabileceğine dair iddialar da çokça konuşulmaya başlandı. Elde edilen ilk bilgilere göre öncelikle kafe ve restoranların yeniden kapatılması gündeme gelecek. İftar vakitlerinde oluşacak olan kalabalıkların engellenemeyeceği ve bunun da iftar saatinde denetiminin yapılmasının zorlaşacağı sebebiyle kafa ve restoranların Ramazan boyunca kapatılması kararı kabine toplantısından çıkabilir. Ayrıca hafta sonu tatillerinde insanların alışveriş için sokaklara akın etmelerinin önlenmesi amacıyla Ramazan ayında hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının yeniden geri gelebileceği belirtildi. Yine toplu iftarların yasaklanması da kabine toplantısında alınan kararlardan birisi olabilir.

HANGİ İLLERDE YENİ TEDBİRLER ALINACAK?

Koronavirüs salgınına yönelik yeni tedbirlerin alınmasında bazı illere öncelik verilecek. Yapılan bilgilendirmeye göre ilk olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli, Bursa, Gaziantep, Samsun, Adana, Mersin gibi büyükşehirlere yönelik sert tedbirler alınacak. Vaka sayısı düşük illerde ise tedbirler daha yumuşak bir şekilde uygulamaya sokulacak. Vaka sayılarına bakılarak koronavirüs tedbirlerinin şiddeti ilden ile değişiklik gösterecek.

KABİNE TOPLANTISINDA ALINAN KARARLAR SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde gerçekleşen ve yeni koronavirüs tedbirlerine ilişkin kararların alınması beklenen kabine toplantısının saat kaçta sona ereceği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat kaçta yeni kararları açıklayacağı merak ediliyor. Bunun için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak her hafta olduğu gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 19:00 ile 20:00 arasında kameralar karşısına geçerek kabine toplantısı kararlarını açıklaması bekleniyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@