Ramazanın İlk Sahuru 2018 Ne Zaman?

11 ayın Sultanı Ramazan tüm bereketi ile geliyor. Ramazan ayına sayılı günler kala bu mübarek ayı oruç tutarak geçirmek isteyen kişiler ilk sahur tarihini merak etmeye başladı. Peki, 11 ayın sultanı 2018 ne zaman?

Gündem 14.05.2018 - 10:29 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

11 ayın Sultanı Ramazan tüm bereketi ile geliyor. Ramazan ayına sayılı günler kala bu mübarek ayı oruç tutarak geçirmek isteyen kişiler ilk sahur tarihini merak etmeye başladı. Peki, 11 ayın sultanı 2018 ne zaman?

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor, Sahura Ne Zaman Kalkılacak?Ramazan ayına doğru geri sayım tüm hızı ile devam ediyor. Tüm Müslüman aleminin büyük bir heyecan içinde beklediği Ramazan orucu bu sene Mayıs ayı içerisinde yer alıyor. Eski takvime göre dokuzuncu ay içerisinde yer alan Ramazan ayı bu sene 16 Mayıs 2018 Çarşamba gününe denk geliyor.Yani 16 Mayıs Çarşamba günü Ramazanın 1. günü oluyor ve Ramazan ayının ilk sahuru 15 Mayıs Salı gecesi yapılacak. Bu mübarek aya varan kişiler Ramazan orucu tutmak için Salı gecesi sahura kalkacak ve Çarşamba gününü oruçlu olarak geçirecek. Yani 15 Mayıs gecesini 16 Mayıs gününe bağlayan gece ilk Ramazan sahuru yapılacak.Oruçluyken Acıkmamak İçin Sahurda Ne Yemeli?Oruç tutarken susamamak için mutlaka aşırı tuzlu yiyeceklerden uzak durulması gerekiyor. Örneğin zeytin, pastırma ve sucuk gibi susattığı bilinen yiyecekler kesinlikle tüketilmemesi gerekenler arasında yer alıyor. Oruçluyken acıkmamak için yenmesi gerekenler ise protein içeren yiyecekler olarak sıralanıyor.Bu nedenle sahurda ağır karbonhidratlar olan hamur işleri yerine süt, peynir ve yumurtadan oluşan hafif bir kahvaltı yapılması, ceviz fındık gibi Omega 3 içeren yiyeceklerin tüketilmesi öneriliyor. Yine susamamak için bol su tüketilmesinin yanı sıra karpuz gibi su yönünden zengin besinlerin tüketilmesi gerekiyor.2018 Fitre Ne Kadar?Sağlık sorunları gibi çeşitli nedenlerle oruç tutamayan kişilerin ise fitre ödemesi gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan bu seneki fitre tutarı 19 lira olarak belirlenmiş durumda. Ramazan Bayramı bu sene 15 Haziran 2018 Cuma gününe denk geliyor. Ramazan Bayramı arefesi 14 Haziran 2018 Perşembe gününe gelirken çalışanlar Pazartesi günü işbaşı yapacaklar.TOKİ haberleri, emlak haberleri, konut projeleri ve satış duyurularından anında haberdar olmak için uygulamamazı indirebilirsiniz…Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKaynak: emlak365.com  


Gelişmelerden Haberdar Olun

@