Rekor Haberleri Gelmişti! 30 Eylül Sabahı Altın ve Dolar Fiyatları, Piyasalarda Son Durum

Dolar kuru güne nasıl başladı? Altın fiyatları yükseldi mi? Piyasalarda gün içi beklentiler neler? Piyasaların son durumu, dolar ve altın fiyatlarına dair son dakika değerleri ile uzman analizleri...

Finans 30.09.2021 - 08:46 30.09.2021 - 08:46 Mustafa KARAGÖZ

Dolar kuru gece saatlerinde yaşadığı yükselme ile rekor tazeledi. Daha sonra bir miktar geri çekilen dolar kuru uzmanların kritik eşik olarak izleyecekleri seviyede bulunuyor. 30 Eylül Perşembe günü dolar kuruna dair son gelişmeler ile günün ilk rakamları şöyle.

SON DAKİKA DOLAR VE EURO FİYATLARI

Türk Lirası karşısında çıkışını sürdüren dolar kuru, gece saatlerinde rekor tazeledi. 9.93 TL bandına kadar çıkan dolar kuru daha sonra geçi çekilme yaşasa da bulunduğu seviyeyi korudu. 

Dolar kuru 30 Eylül Perşembe gününe 8.91 TL bandından başladı. 

Euro ise yeni günün ilk saatlerinde 10.37 TL seviyesinde yer alıyor. 

döviz 30 eylül

Dolar kuruna dair uzmanlardan yapılan son açıklamalarda 8.93 TL değerinin oldukça kritik olduğu ifade edilmişti. 8.93 TL bandının altında oyalanma süreci yaşanabileceğini ifade eden uzmanlar bu bandın aşılması durumunda yeni bir yükselme trendi yaşanabileceğini ifade ettiler.  

GRAM ALTIN ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLDU?

Piyasaların yakından takip ettiği bir diğer alan ise altın fiyatları. ABD'den gelen ve gelecek açıklamalar ile yön bulması beklenen altın fiyatları bir süredir belli bir bant aralığında yer alıyor. Altın fiyatları yeni günün ilk işlem saatlerinde de bulunduğu seviyeyi koruyor. 

Altın fiyatları günün ilk saatlerinde yükselme eğilimi gösterdi. Ons altın bir önceki işlem gününde bulunduğu bantta yer alırken gram altın ve çeyrek altın göstergeleri yeşile döndü. 

altın 30 eylül

Gram altın 30 Eylül Perşembe gününün ilk saatlerinde 496 TL seviyesinde yer alıyor. 

Vatandaşların elinde tutmayı sevdiği çeyrek altın ise 806 TL bandında bulunuyor. 

Küresel piyasalarda ons altın 30 eylül sabahında 1732 Dolar'dan işlem görüyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@