Rekor Üzerine Rekor Kıran 1 Bitcoin İle Süper Lüks Araba ve Ev Almak Mümkün!

İlk çıktıkları dönemde pek çok kişinin şüphe ile yaklaştığı dijital para birimleri rekor üzerine rekor kıran fiyatları ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yakından takip edilmeye devam ediyor.

Rekor Üzerine Rekor Kıran 1 Bitcoin İle Süper Lüks  Araba ve Ev Almak Mümkün!

İlk çıktıkları dönemde pek çok kişinin şüphe ile yaklaştığı dijital para birimleri rekor üzerine rekor kıran fiyatları ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yakından takip edilmeye devam ediyor. TESLA'nın sahibi Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar sonrasında adeta uçuşa geçen Bitcoin artık pek çok kişi için ulaşılmaz bir hale geldi.

1 BİTCOİN KAÇ DOLAR VE TL OLDU?

Yaşanan baş döndürücü hızlı yükselişin ardından bugün itibari ile 1 bitcoin 51 bin 824 dolar seviyesinde yer alıyor. TESLA'nın sahibi Elon Musk tarafından yapılan açıklamaların ardından adeta uçuşa geçen bitcoin 50 bin dolar seviyesini aştı. Kur kırmış olduğu rekor sonrasında bir miktar geri çekilme yaşasa da yine de 50 bin dolar üzerinden tutunmayı başardı ve 51 bin 824 dolar seviyesinden işlem görmeyi sürdürdü. Dolar kuru üzerinden Türk Lirasına yapılan çeviri sonrasında 1 Bitcoin 361 bin 765 liraya yükseldi.

Rekor Üzerine Rekor Kıran 1 Bitcoin İle Süper Lüks Araba ve Ev Almak Mümkün! - Resim 1

LÜKS ARAÇ YA DA KONUT SAHİBİ OLMAK MÜMKÜN HALE GELDİ !

Yaşanan yükselişin ardından elinde 1 bitcoin olan kişiler dahi sahip oldukları para ile lüks bir araç ya da konut alma imkanına kavuşmuş oldular. Türkiye'de lüks sınıfta yer alan çok sayıda araba modeline 350 bin TL ödeyerek sahip olma imkanı bulunurken yine pek çok şehirde 360 bin liraya ev sahibi olunabiliyor. İstanbul'da 350 bin liradan başlayan fiyatlarla satın alınan kiralardan aylık 2 bin liraya kadar kira alma imkanı da bulunuyor. Koronavirüs salgını döneminde dijital para birimlerine olan ilgi artarken yaşanan değerlenmenin sürüp sürmeyeceği de merak konusu oldu.

SONRAKİ HABER