Rektörden Ev Sahiplerine Çağrı! Lütfen Kiraları Makul Seviyede Tutun

Yüz yüze eğitimin üniversitelerde de başlayacak olması nedeniyle çok sayıda üniversite öğrencisi şehir değiştiriyor. Ev kiralayacak öğrenciler için kiralar en önemli maliyet sorunu.

Rektörden Ev Sahiplerine Çağrı! Lütfen Kiraları Makul Seviyede Tutun

Uzun süreli pandemi arasından sonra üniversitelerde yüz yüze eğitim başlayacak. Yüz yüze eğitimin kararıyla binlerce üniversite öğrencisi üniversitelerin bulunduğu şehirlere gitmeye başladı. Öğrencilerin en önemli sorunu ise barınma.

KİRA FİYATLARI ÇOK ARTTI

Emlak sektöründe yaşanan durgunluk kira fiyatlarının artmasına neden oldu. Çok sayıda şehirde kiralar yüzde 20'den fazla arttı. Bu oran İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa gibi illerde yüzde 30 bandına yaklaşmış durumda. Kiralık evlere olan talep nedeniyle üniversite öğrencileri için zorlu bir süreç başlayacak.

Eylül ayında eğitime başlayacak olan üniversitelerde öğrenciler, şimdiden kiralık evler için harekete geçtiler. Bunun dışında YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla kiralık ev fiyatlarının özellikle üniversite kentlerinde daha da artması bekleniyor. Yaşanabilecek kira artışlarına dair öğrenciler endişe duyarken rektörden ev sahiplerine çağrı geldi.

REKTÖRDEN EV SAHİPLERİNE ÇAĞRI

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kuş kendisine ait kişisel sosyal medya hesabından bir çağrıda bulundu. Twitter'dan yaptığı paylaşımında ev sahiplerine şehre yeni gelecek öğrenciler için kiraların makul seviyede tutmalarını isteyen Kuş, "Uzun bir aradan sonra üniversitemizde yüz yüze eğitim başlıyor. Balıkesir Üniversitesi olarak ev sahiplerinden ricamız, öğrencilerimiz için ev kiralarını makul seviyede tutmaları olacaktır. Öğrencilerimiz adına şimdiden teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kuş paylaşımında ayrıca aşı çağrısında bulundu. Üniversite genelinde yüz yüze eğitimin başlayacağını hatırlayan Prof Dr. Kuş herkese aşı yaptırma çağrısında bulundu.

SONRAKİ HABER