Renault Herkesi Araç Sahibi Yapacak Yeniliği Duyurdu! Fabrikadan 2. El Otomobil Satışı Yapılacak!

Çip krizi, hammadde sorunları, enflasyon ve döviz kurunun yükselmesiyle artan otomobil fiyatları için çözüm arayışı devam ediyor! Renault’dan ilk hamle geldi!

Finans 06.06.2022 - 13:38 06.06.2022 - 13:40

Renault Group Türkiye CEO’su Halan Doğu, Türkiye’de yenilenmiş araç satma konusunda harekete geçtiklerini duyurdu. Özellikle son dönemde otomobil piyasalarında yaşanan hem sektörel hem de ülke genelinde ekonomik sorunlar nedeniyle araç fiyatları ciddi bir artış göstermeye devam ediyor. Hem sıfır km hem de ikinci el araç fiyatlarının artmasının ardından Türkiye’de en fazla satış yapan otomobil markalarından biri olan Renault’dan yeni hamle geldi.

Renault Yenilenmiş Araç Satışına Başlayacak!

mayis-ayinda-renault-herkesi-arac-sahibi-yapacak-renault-mayis-ayi-indirimli-fiyati-ve-4-bin-lira-takas-indirimi

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu’dan araç sahibi olmak isteyenleri sevindirecek bir proje üzerinde çalıştıkları duyurusu yapıldı. Belirli bir yaşa gelen araçları yenileyerek tekrar satışa sunulması konusunda bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade eden Doğu, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Fransa’da ‘Refactory’ sistemi ile araçların yenilenerek fabrika garantisi ile yeniden satışa sunulduğunun altını çizen Doğu, Türkiye’de de bu sistemin uygulanması konusunda önemli çalışmaların olduğuna işaret etti. Şu an proje hakkında önemli sıkıntılardan birinin ise ikinci elde araç bulunmaması olduğuna dikkat çekti. İkinci elde araç olmadığı durumda farklı sorunların ortaya çıkabileceğini söyledi. Proje üzerinde çalışmalar ise devam ediyor.

İkinci El Araç Bulunmuyor!

İstanbul’da düzenlenen Automechanika İstanbul fuarında önemli değerlendirmelerde bulunan Doğu, dünyanın çoğu yerinde ikinci el araç bulunmadığını söyledi. İnsanların yeni araç alamadığına dikkat çeken Doğu, yeni araç alamayınca elindeki araçları tamir ettirerek uzun mesafede kullandıkları aktarıldı. Türkiye’nin ise şu anda en büyük sorunlarından birinin araç parkanın yaklaşık dörttee birinin 20 yaş üzeri araçlardan oluşması olduğunu söyledi.

Renault tarafından fabrika çıkışlı ikinci el satışların başlatılması halinde Türkiye’de önemli bir açığın kapatılması bekleniyor. Renault başta olmak üzere tüm markaların modellerinde 2022 Haziran ayı itibariyle gelen yeni zamlar ise dikkat çekiyor. Artan fiyatlar nedeniyle durgunluk görülen otomobil piyasalarının bu tür uygulamalar ile yeniden canlandırılması da hedefleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@