Renault Kwid Şok Fiyatıyla Dengeleri Alt Üst Etmeye Geliyor! Türkiye'nin En Ucuz Sıfır Kilometre Otomobili Olacak!

Türkiye'de otomobil piyasasında dengeleri değiştirecek bir gelişme yaşanıyor. Renault'un ucuz araba modeli olan Kwid şok bir fiyatla Türkiye piyasasına gireceği iddia edildi.

Finans 02.12.2021 - 19:32 02.12.2021 - 19:32 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de kur artışlarından dolayı yükselen ve çok sayıda vatandaş için ulaşılmaz fiyatlara ulaşan sıfır kilometre otomobiller en önemli sorunlardan birisi haline geldi. Araç satın almak isteyen vatandaşlar çok yüksek bütçeleri gözden çıkarmak zorunda kalırken kriz ortamında da bu pek mümkün olmuyor. 

OTOMOBİL PİYASASINDA DENGELER DEĞİŞECEK!

Uygun maliyetlerle otomobil satın almak için ikinci el piyasasına yönelen vatandaşların bu planlarını tamamen değiştirecek çok önemli bir iddia sektöre bomba gibi düştü. Dünyanın en büyük otomobil firmaslarından olan ve Türkiye'de de yüksek bir pazar payı bulunan Renault yeni bir otomobili Türkiye'de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu iddiaya göre Renault tarafından Kwid model otomobil kısa bir süre içerisinde Türkiye'de satılmaya başlanacak. 

ranault kwid geliyor

OTOMOBİL FİYATLARI YÜKSEK OLAN ÜLKELER İÇİN ÖZEL OLARAK ÜRETİLİYOR

Renault Kwid'in Türkiye pazarına girecek olması dengeleri alt üst edecek. Renault tarafından otomobil fiyatlarının yüksek olduğu ülkeler için özel olarak üretilen Renault Kwid'in en dikkat çekici özelliği oldukça düşük fiyatı oluyor. Esasında Hindistan için özel olarak Renault Kwid bu ülkede satış rekorları kırınca firma politika değişikliğine giderek ucuz sıfır kilometre otomobil arayışı olan ülkelere de bu aracın satışını yapmaya karar verdi. 

TÜRKİYE PAZARINA GİRMEYE HAZIRLANIYOR İDDİASI!

Renault Kwid için pazar ağını genişletmeyi düşünen Renault, Türkiye'yi adeta bir fırsat olarak görüyor. Ucuz fiyatla satılacak olan bu otomobillerin büyük bir beğeni toplamasına şimdiden kesin gözüyle bakılıyor. Bu iddia diğer otomobil firmalarını da harekete geçirirken şu anda bu fiyatlarla rekabet edebilecek bir rakip olmaması Renault'un elini güçlendiriyor. 

renault kwid en ucuz araç

RENAULT KWİD TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Renault Kwid'in teknik özellikleri de merak ediliyor. Öncelikle bu otomobilin B SUV tarzında bir tasarıma sahip olduğu biliniyor. 0,8 litrelik motora sahip olan Renault Kwid, 50 beygirlik motor gücü ile de ihtiyaçlara karşılık verebiliyor. Fiyatına göre tatmin eden bir performans ortaya koyan Renault Kwid, hoş bir dış görünüme de sahip olması ile beğeniliyor. 5 ileri vites bulunan otomobilde hangi donanımların olacağı ise Türkiye piyasasında otomobilin girişi ile belli olacak. 

renault kwid

RENAULT KWİD TÜRKİYE SATIŞ FİYATI NE KADAR OLACAK?

Renault Kwid'in en boş versiyonu Hindistan'da vergiler de dahil olmak üzere 70 Bin TL'den satılıyor. Manuel vites seçeneği ile Türkiye'ye girecek olan bu otomobilin Türkiye fiyatının ne kadar olacağı şimdiden araştırılmaya başlandı. Otomobil sektörü uzmanlarına göre Türkiye'de vergiler de hesaplandığı zaman Renault Kwid'in piyasaya 100 Bin TL ile 120 Bin TL arasında bir rakamla satılabilecek. Bu da tüm vergilerin içerisinde yer alacağı fiyat olacak. Türkiye'de 100 Bin TL'ye satılacağı iddia edilen Renault Kwid, Türkiye'nin en ucuz fiyatlı sıfır kilometre otomobili olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@