Renault Türkiye'de 70.000 TL'ye Satacak! Tüm Pazarı Ele Geçirecek Hamle

Türkiye'de pahalı olan araç fiyatlarına dair yeni bir iddia gündeme geldi. Renault'un araçların pahalı olduğu ülkeler için ürettiği modelinin Türkiye'ye gelebileceği ifade edildi.

Finans 03.12.2021 - 15:43 03.12.2021 - 15:43 Mustafa Karagöz

Türkiye'de dolar kuru, vergiler ve krediler gibi nedenlerle sıfır araç fiyatları oldukça yüksek seviyelerde. Araç fiyatları son yıllarda daha da artarak özellikle alt ve orta gelir grubu için daha zor ulaşılır oldu. İkinci el araçların da çok pahalı olması hatta bazı durumlarda sıfır fiyatlarının üzerine çıkması da araç almayı planlayanları etkiliyor. 

Araç sektörüne ilişkin gelişmeler bu yönde olurken yeni bir iddia gündeme geldi. Renault'un araç fiyatlarının çok pahalı olan ülkeler için ürettiği Kwid Model aracın Türkiye'ye getirilebileceği iddia edildi. Hindistan'da vergiler dahil 70.000 TL olan aracın Türkiye'de de bu fiyat bandında satışa çıkarılabileceği öne sürüldü. 

RENAULT'TAN TÜRKİYE'YE 70.000 TL'YE SUV MODEL SIFIR ARAÇ

Teknolojioku'dan Mustafa Yılmaz'ın haberine göre, Renault’un en ucuz modeli Kwid Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor. Hindistan için üretilen Kwid model aracın en önemli özelliği düşük fiyat aralığı. Türkiye pazarı için düşünülen aracın fiyatının ucuz olması ile Türkiye'de ilgi görmesi bekleniyor. Renault bu hamlesiyle Kwid model aracının da pazar ağını genişletmeyi hedefliyor.

KWİD-3

70.000 TL ile 120.000 TL Arası Bir Fiyat

Renault Kwid model araçlar Hindistan'da 70.000 TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. 70.000 TL'lik araç manuel ve boş paket olarak satışa çıkarılıyor. 70.000 TL'lik fiyatın Hindistan'da tüm vergiler dahil olarak satılan fiyatı. Bu rakamın Türkiye pazarı için 100.000 TL bandında hatta daha da ucuz olabileceği öngörülüyor.

KWİD-2

Aracın Özellikleri de Belli Oldu

Kwid modelin Türkiye'ye gelme ihtimali konuşulurken aracın özellikleri de belli oldu. Araç B SUV tarzında bir otomobil. Ayrıca arabada 0.8 Litrelik motor hacmi ve 50 beygirlik motor gücü bulunuyor. Araçta 5 ileri vites bulunurken Renault'un en ucuz modeli olarak biliniyor. 

KWİD 1

TÜRKİYE PAZARINA GİRMEYE HAZIRLANIYOR

Araç alacakları heyecanlandıran gelişme ise henüz iddia aşamasında. Renault'un Kwid modeli için pazar ağını genişletmeye karar vermesi durumunda araç için en uygun ülkelerden birinin Türkiye olacağı düşünülüyor. Araç fiyatlarının yüksek olduğu ülkeler için üretine Kwid, Hindistan'da halen satılmakta. Türkiye pazarına girme konusunda son konusunda ise Renault verecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@