Renault Yeni Taliant ÖTV Muafiyetli Mayıs 2022 Fiyatı Belli Oldu!

Otomobil firmalarının ÖTV muafiyetli araç fiyatları güncellendi. Renault’un Yeni Taliant için de ÖTV muafiyetli fiyatı değişti. ÖTV muafiyetli Renault Taliant kaç TL oldu?

Finans 10.05.2022 - 01:29 10.05.2022 - 01:29 Engin Uzunoğlu

Otomobil firmaları sıfır kilometre araç satışında bazı özel durumları olan vatandaşlar için ÖTV muafiyeti imkanı sağlayabiliyorlar. Devlet tarafından tanınan bu imkanı kullanan vatandaşlar ÖTV ödemeden veya indirimli ÖTV ödeyerek sıfır kilometre araç sahibi olabiliyorlar. Firmalar da bu kapsama giren müşterilere özel indirimler uyguluyorlar.  Renault da Yeni Taliant model sıfır kilometre araç için ÖTV muafiyetli fiyat açıkladı. 

RENAULT YENİ TALİANT ÖTV MUAFİYETLİ FİYATI

Renault tarafından yapılan açıklamaya göre otomatik vites Renault Yeni Taliant joy 1.0 Turbo X-tronic 90 bg araç ÖTV muafiyetli olarak 230.900 TL’ye satılıyor. Bu fiyat içerisinde kasko ve trafik sigortası maliyetinin olmadığı bildirildi. Oldukça uygun bir fiyata gelen Yeni Taliant için ÖTV muafiyeti kullanabilecek olanlar Mayıs ayı bitmeden bu fiyatla araç satın alımını gerçekleştirebilecekler.

Renault Yeni Taliant’ı 230.900 TL gibi oldukça düşük bir fiyatla satın alma hakkı herkese verilmiyor. Bu otomobili bu fiyatla alabilmek için belirli derecede engelli olmak gerekiyor. Devlet tarafından engelli vatandaşlara bu imkan sağlanıyor. Firmalar da bu araçları satarken ÖTV giderini hesaba katmıyorlar. Hangi engelli vatandaşlara ne kadar ÖTV indirimi uygulanacağı ise bazı kurallara göre belirleniyor. 

450.500 TL ÜZERİNE ÖTV MUAFİYETİ YOK

ÖTV muafiyetli olarak satın alınmak istenen araçlarda belirli bir fiyat sınırlaması da uygulanıyor. Tüm vergiler dahil 450.500 TL'nin altında fiyata sahip olan araçlar bu kapsamda değerlendirilebiliyor. Üst seviye araçlar için ÖTV muafiyeti uygulanmıyor. Firmalar da bu kapsama giren otomobilleri için ÖTV muafiyetli fiyat açıklıyorlar. 450.500 TL'nin üzerinde fiyatı olan otomobiller ÖTV muafiyeti imkanı ile satın alınamıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@