Renault'tan Türkiye'ye Özel Şirket Hamlesi! Araç Devinin Türkiye Planı Çok Konuşulacak!

Renault sürpriz atılımını gerçekleştirdi. Bağımsız bir Türkiye şirketi ile birlikte yeni projeler geliştirmek üzere harekete geçtiğini duyurdu.

Renault'tan Türkiye'ye Özel Şirket Hamlesi! Araç Devinin Türkiye Planı Çok Konuşulacak!

Fransız otomobil devlerinden Renault Türkiye için harekete geçti. Bir süre önce Türkiye’de yeni ve bağımsız bir şirket kurduğunu açıkladı. Şirketin ismi ise Renault Group Otomotiv A.Ş olarak belirlendi. Şirketin planları arasında Türkiye yatırımlarının güçlendirilmesi ve varlığını daha sağlam şekilde hissettirmesi bulunuyor. Aslında planın detayları da bulunuyor. Bu karara göre şirketin Türkiye için Renaulution isimi bir planının bulunduğu belirlendi.

Şirketin incelenmesinin ardından herhangi bir üçüncü taraf ortağa sahip olmadığı öğrenildi. Daha önce Renault bünyesinde çalışan ve yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken Hakan Doğu ise şirketin CEO’su olarak atandı.

RENAULT TÜRKİYE İÇİN YENİ ATILIM PLANI HAZIRLADI

Şirketin kurulmasının altında yatan sebepler arasında yeni atılım gerçekleştirmek ve bunun için Türkiye’nin oldukça uygun bir Pazar olduğunun düşünülmesi bulunuyor. Yeni planın ismi ise ‘Renaulution’ olarak benimsendi. Renault Türkiye’de kurulan bu şirket ile birlikte kendi planlarını devreye sokabileceği gibi aynı zamanda ülkemizin yatırımlarını ve varlık seviyesini de bir üst noktaya taşımaya kararlı gibi görünüyor.

TÜRKİYE ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ÜRETİMİNDE GELİŞECEK

Renault'tan Türkiye'ye Özel Şirket Hamlesi! Araç Devinin Türkiye Planı Çok Konuşulacak!2

Renault Türkiye yeni şirketi ile birlikte yapılacakları da anlattı. Şirketin yeni dönemde özellikle sanayi alanındaki varlığını geliştirmesi ve güçlendirmesi bekleniyor. Türkiye bu noktada elektrikli otomobiller ekosistemi için gelişime ciddi bir katkı sağlayabilecek. Yeni dönemde Oyak Grubu da işin içerisinde olmak üzere tüm yerel firmalarla kurulacak bağ sonrasında yeni projeler geliştirilebilecek. Böylece proje geliştirme sistemi içerisinde bir enerji yakalanabilecek.

Renault en son Ocak ayında konu hakkında bir açıklamada bulunmuş ve yeni atılım projesinin detaylarını paylaşmıştı. Bu planların arasında şirketin yeni iş modellerini kurgulaması, teknoloji ve enerji başlıkları adı altında ekosisteme faydalı olarak hareket edilmesi bekleniyor. Yeni planlar konusunda şirket son derece heyecanlı olduğunu açıkladı. Bu planların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği önümüzdeki dönemlerde ortaya çıkacak.

SONRAKİ HABER