Resmen Açıklandı, İlk Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu!

Erken seçim tartışmaları tüm hızı ile devam ederken Cumhurbaşkanı seçimi için aday isimler de yakından takip ediliyor. Süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Başkanı Meral Akşener'in isimleri öne çıkarken ilk kez aday olduğu yönünde resmen açıklama yapan kişi duyuruldu.

Resmen Açıklandı, İlk Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu!

Ekonomide yaşanan dalgalanma ile beraber erken seçim tartışmaları alevlenmeye devam ederken yaşanan tartışma Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olacak isimleri de gündeme taşımıştı.

Yapılan anketlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ABB Başkanı Mansur Yavaş, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Başkanı Meral Akşener'in isimleri öne çıkarken dün ilk kez sürpriz bir isim resmen aday olduğunu duyurdu.

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İÇİN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLAYAN İLK İSİM KİM?

Dün akşam özel bir televizyon kanalında yayımlanan ve Ahmet Hakan tarafından sunulan Tarafsız Bölge programına katılan ünlü hukukçu Ömer Lütfü Avşar Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı. Avşar yapmış olduğu açıklamasında ''En az yüzde 1 imzayla, 500 bin imzayla herhangi bir çatının değil Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı aday adayıyım'' diyerek yapılacak olan seçimlerde aday olacağını duyuran ilk isim olarak kayıtlara geçti.

Resmen Açıklandı, İlk Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu! - Resim 1

ÖMER LÜTFÜ AVŞAR KİMDİR, NERELİDİR?

Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklayan ilk isim olan Ömer Lütfü Avşar sık sık televizyonlarda yayımlanan tartışma programları ile gündeme geliyor.

1964 Kırıkkkale doğumludur.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Askerlik dönüşü kazandığı hakimlik sınavına rağmen memurluktan istifa etti ve avukatlık yapmaya başladı.

1992 senesinde kendi avukatlık bürosunu kurdu.

Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı yanı sıra çok sayıda dernek ve kuruluşta da görev almaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ömer Lütfü Avşar yapılacak olan seçimlerde aday olacağını resmen duyuran ilk kişi oldu.