Resmi Açıklama Geldi: 30 Ağustos'ta Otobüsler Ücretsiz Mi, Metro, Tramvay, Vapur Seferleri Bedava Mı?

30 Ağustos otobüsler bedava mı, ücretsiz mi sorusuna yanıt geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıkladı. 30 Ağustos ulaşım ücretsiz mi olacak?

Resmi Açıklama Geldi: 30 Ağustos'ta Otobüsler Ücretsiz Mi, Metro, Tramvay, Vapur Seferleri Bedava Mı?

Türkiye büyük taarruzun yıldönümünü kutlamak ve şehitlerini anmak için hazırlıklarına devam ederken 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı sorusuna yanıt aranıyordu.

Merak edilen sorunun yanıtı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen bilgilendirme mesajı ile verildi. Aynı zamanda resmi tatil ilan edilen ve vatandaşların bu sene koronavirüs kısıtlamasına takılmadan kutlayacakları 30 Ağustos Zafer Bayramı için merak edilen ulaşım açıklaması geldi.

30 AĞUSTOSTA OTOBÜSLER BEDAVA MI, METRO, TRAMVAY, VAPUR SEFERLERİ ÜCRETSİZ Mİ İSTANBUL?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların cep telefonlarına gönderilen bilgilendirme mesajı ile beklenen müjdeli haber verildi. Kutlamalara katılmak isteyen vatandaşlara 30 Ağustos 2021 Pazartesi günü ulaşım hizmetleri ücretsiz olarak sunulacak.

30-ağustos-otobüsler-bedava-mı

Gönderilen bilgilendirme mesajında "30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla İETT ve Metrobüs seferlerinde Cumartesi, Metro - Tramvay seferlerinde Hatfa İçi ve Şehir Hatları Vapur seferlerinde Pazar günü sefer tarifesi uygulanacak olup bu özel günde seferlerimiz vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet verecektir" ifadelerine yer verildi.

30 Ağustos 2021 Pazartesi günü resmi tatil olduğu için sefer saatlerinde Cumartesi ve Pazar günü sefer saatleri değişiklikleri yapılırken metro, tramvay, metrobüs, şehir hatları vapur seferleri ve otobüslerin ücretsiz yani bedava olacağı ilan edildi.

Böylelikle Pazartesi günü belediyeler tarafından organizasyonları yapılan kutlama etkinliklerine katılacak olan vatandaşlar ile tatilin keyfini sürecek olan kişilerin ulaşım hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanması için gerekli düzenleme yapılmış oldu.

SONRAKİ HABER