Resmi Açıklama Geldi! Arabası Olanlar Gece Yarısından Sonra Başlıyor

EPGİS benzin fiyatlarına dair resmi açıklamayı yayımladı. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak yeni fiyatlara göre benzin 44 kuruş zamlı olacak. Zam sonrası il il benzin fiyatları.

Gündem 25.10.2021 - 17:37 25.10.2021 - 17:37 Mustafa KARAGÖZ

Dünya akaryakıt sektöründe fiyatların artması Türkiye'de doğrudan zam olarak yansıyor. 

ÖTV marjının bulunduğu dönemde devlet ÖTV eşel mobil uygulaması ile söz konusu zamların pompaya yansımasını engelliyordu. Ancak ÖTV marjı kalmadığı için küresel piyasalarda yaşanan fiyat artışları doğrudan zam olarak akaryakıt fiyatlarına yansıyor. 

Akaryakıt sektöründe yaşanan gelişmelere bir de ek olarak dolar kuru eklendi. Dolar kurunun TL karşısında çok hızlı değer kazanımı ani fiyat artışına neden oldu. 

EPGİS BENZİN FİYAT ZAMMINI RESMEN DUYURDU

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası hem küresel piyasalarda yaşanan petrol fiyat artışları hemde yurtiçi piyasalarda dolar kurunun yükselmesi nedeniyle benzin fiyatlarına yapılan zammı duyurdu. 

EPGİS açıklamasında söz konusu zammın 44 kuruş olacağını ve fiyatların 26 Ekim Salı gününden itibaren geçerli olacağını bildirdi. 

Twitter'dan ilan edilen basın açıklamasında "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 26/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 44 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." bilgisi verildi. 

İL İL BENZİN FİYATLARI

Benzinin litresine yapılan 44 kuruşluk zam sonrasında; bir litre benzin İstanbul'da 8.36 TL oldu. Ankara'da ise sürücüler bir litre benzin için 8.47 TL ödeme yapacaklar. İzmir'de ise zamlar sonrasında benzin 8.47 TL oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@