Resmi Açıklama Yapıldı, Satış Duyuruldu! Twitter 44 Milyar Dolara Elon Musk'a Satıldı!

TESLA ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın bir süredir Twitter’ı satın alma talebi kabul edildi. Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almak için anlaşma sağladı.

Finans 25.04.2022 - 23:24 25.04.2022 - 23:24 Engin Uzunoğlu

Sosyal medya platformu Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter için Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifinin kabul edildiği açıklandı. 

TWİTTER SATIŞI DUYURDU

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre hisse başına Elon Musk ile 54,2 dolarlık fiyatla satın alma anlaşması sağlandığı bildirildi. Satın alma işleminin tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği bildirildi.

ELON MUSK'IN AÇIKLAMALARI İLE DUYURULDU

Twitter tarafından yapılan açıklamada Elon Musk’ın görüşlerine de yer verildi. Elon Musk daha önceden, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin en önemli göstergesidir. Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı şehir meydanıdır.” açıklaması yapmıştı. 

Satın alma anlaşmasının sağlanmasının ardından bir açıklama yapan Elon Musk, “Twitter’ı her zamankinden daha iyi bir hale getirmek istiyorum. Bu platformun muazzam bir potansiyeli var. Bu potansiyeli ortaya çıkartmak için şirket ve kullanıcılar ile beraber çalışmaya sabırsızlanıyorum.” dedi.

İLK TEKLİF REDDEDİLMİŞTİ

Twitter yönetimi Elon Musk’ın daha önce yaptığı teklifi reddetmişti. Yeni teklif ise Twitter yönetimi tarafından makul bulunarak kabul edildi. Bu satın alma haberinin basında yer almasıyla beraber Twitter hisseleri de yüzde 5 oranında değer kazandı.

Elon Musk daha önceden yaptığı açıklamada Twitter yöneticilerinin kendisinin şirketi satın alması durumunda maaş almayacaklarını duyurmuştu. Bu konuda gelişmelerin ne şekilde işleyeceği ise şimdiden merak konusu oldu. 

Satın alma işlemlerinin tamamlanmasının ardından Twitter tamamen Elon Musk’ın yönetimine girmiş olacak. Bu yeni dönemle beraber Twitter bünyesinde yapısal değişikliklerin uygulanması bekleniyor. Ayrıca Twitter’da yönetim politikası değişeceği için yeni özelliklerin hızlı bir şekilde gündeme alınabileceği bildirildi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@