Resmi Açıklamayla 6.00 TL'yi Geçti! 71 Kuruşluk Zam Sonrası İl İl LPG Litre Fiyatları

Kısa süre önce LPG fiyatlarına zam yapılacağı açıklanmıştı. Çok yüksek tutarda yapılacak zammın ardından bir litre LPG fiyatı bazı şehirlerde 6.00 TL geçecek. İşte il il liste..

Gündem 01.10.2021 - 17:01 01.10.2021 - 17:01 Mustafa KARAGÖZ

Enerji sektöründe yaşanan fiyat artışları ve Türkiye'de ki dolar kurunun yükselmesi gibi nedenlerle LPG litre fiyatlarına zam yapılacağı öğrenilmişti. Akaryakıt sektöründen alınan bilgilerde zammın 71 kuruş olacağı ve 2 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacağı duyurulmuştu. Yapılan ilk açıklamanın ardından zam tutarına dair resmi açıklamada geldi. 

LPG LİTRE FİYATLARINA 71 KURUŞLUK ZAM RESMİYET KAZANDI

LPG zammına dair resmi açıklama geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında söz konusu zammın 71 kuruş olarak fiyatlara yansıyacağını ilan etti. Zamlı fiyatlar 1 Ekim'i 2 Ekim'e bağlayan gece yarısı geçerli olacak. 

EPGİS Twitter hesabından yaptığı açıklamasında "Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 02/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto gazda 71 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur." bilgilerini verdi. 

ZAMLAR SONRASINDA OLUŞAN YENİ FİYAT TABLOSU

LPG fiyatlarına yapılacak olan zamların ardından bir litre LPG bazı şehirlerde 6.00 TL barajını aşacak. İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de yeni zamlı fiyat tarifesi. 

* 71 kuruşluk zam sonrası 1 litre LPG İstanbul'da ortalama 5.95 TL'ye satılacak. 

* Başkent Ankara'da zamlar sonrasında LPG litre fiyatı 6.03 TL olacak. 

* İzmir'de ise sürücüler 71 kuruşluk zammın ardından bir litre LPG için 6.05 TL ödeme yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@