Resmi Duyuru Geldi! Adım Adım 2021 DGS Tercihleri, Bu Hatayı Sakın Yapmayın

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile DGS tercih kılavuzunun yayımlandığını duyurdu. Tercih yapacak adaylar için adım adım tercih işlemleri ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde yapılması gerekenler.

Resmi Duyuru Geldi! Adım Adım 2021 DGS Tercihleri, Bu Hatayı Sakın Yapmayın

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden yayımladığı bir duyuru ile Temmuz ayında DGS'ye giren adaylar için tercih sürecinin başladığını duyurdu. Tercih yapacak adayların yapmaları gereken tüm işlemler haberimizde.

ÖSYM 2021 DGS TERCİH DUYURUSU

Kurumun resmi sitesinden yayımlanan açıklamada, tercih işlemlerinin 27 Ağustos tarihi itibariyle başladığı ve 7 Eylül tarihine kadar devam edeceği duyuruldu. Tercih başvuruları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bireysel yada ÖSYM Merkezlerinden şahsen yapılabilecek. Başvuruda bulunacak adaylara dair ÖSYM duyurusunda şu bilgileri verdi.

"2021 Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) tercih işlemleri, 27 Ağustos - 07 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemleri, 07 Eylül 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir."

ADIM ADIM 2021 DGS BAŞVURU İŞLEMLERİ

DGS tercihlerinin ilk defa yapacak adaylar puanları ve başarısı sıralamalarına göre belli bir tercih listesi oluşturacaklar.

Tercih listesini oluşturan adaylar başvurularını ilan edilen tarihler arasında tercih başvurularını yapabilecekler.

Tercihler için ilk aşama ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapmak.

Sisteme girenler Tercih Sürecinde Olanlar bölümünden 2021 tercih ekranına ulaşacaklar.

Tercih ekranında kod ve üniversite adlarının yer aldığı ekrana adaylar, kendi belirledikleri listelerdeki okulları sıralama ile doduracaklar.

Tercih listesini ekleyen adaylar son işlem olarak başvurularını onaylayacaklar.