Resmi Gazete Acele Kamulaştırma Kararları! Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ'ye Yetki Verdi!

Rize'de sel ve heyelan afeti nedeniyle TOKİ'nin yapacağı konutların yapılacağı alanlar için acele kamulaştırma kararı alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararlar Resmi Gazete'de yayınlandı

Resmi Gazete Acele Kamulaştırma Kararları! Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ'ye Yetki Verdi!

Geçtiğimiz haftalarda Rize'de çok büyk sel ve heyelan afetleri meydana gelmişti. Bu afetler nedeniyle çok sayıda bina hasar görmüştü. Vatandaşların oturamayacakları kadar zarar gören binaların yerine güvenli bölgelerde TOKİ tarafından yeni konutların inşa edilmesi kararlaştırılmıştı. Bu konutların yapılacağı alanlar için bugün Resmi Gazete'de acele kamulaştırma kararları yayınlandı.

RİZE MERKEZ MURADİYE BELDESİ ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Rize İli, Merkez İlçe, Muradiye Beldesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların, Bölgede Meydana Gelen Sel ve Heyelan Afeti Nedeniyle İhtiyaç Duyulan Yapılaşmanın İvedilikle Gerçekleştirilmesi Amacıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ile TOKİ'ye yetki verildi.

Bu karara göre Rize'nin Merkez ilçesinde Muradiye Beldesi sınırlarında bulunan ve kararda belirtilen alanlar acele kamulaştırma kapsamına alındı. Bu karar ile belirtilen alanlardaki acele kamulaştırma uygulaması için TOKİ Başkanlığı yetkilendirildi.

muradiye acele kamulaştırma kararı

RİZE ÇAYELİ BÜYÜKKÖY BELDESİ ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Rize İli, Çayeli İlçesi, Büyükköy Beldesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların, Bölgede Meydana Gelen Sel ve Heyelan Afeti Nedeniyle İhtiyaç Duyulan Yapılaşmanın İvedilikle Gerçekleştirilmesi Amacıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ile de TOKİ yetkilendirildi.

TOKİ'ye verilen bu yetkilendirme ile Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy Beldesi'nde belirtilen alanlarda acele kamulaştırma yapılacak. Bu acele kamulaştırma kararı ile TOKİ Başkanlığı yetkilendirildi.

büyükköy acele kamulaştırma kararı

RİZE ÇAYELİ YENİPAZAR MAHALLESİ ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Rize İli, Çayeli İlçesi, Yenipazar Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların, Bölgede Meydana Gelen Sel ve Heyelan Afeti Nedeniyle İhtiyaç Duyulan Yapılaşmanın İvedilikle Gerçekleştirilmesi Amacıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ile TOKİ Başkanlığına yetki verildi.

Rize'de Çayeli ilçesinde Yenipazar Mahallesi'nde bulunan alanlarda konut inşa edilebilmesi için TOKİ Başkanlığına acele kamulaştırma yetkisi verildi. TOKİ bu alanda acele kamulaştırma yaptıktan sonra konut projesini inşa etmeye başlayabilecek.

yenipazar acele kamulaştırma kararı

TOKİ KONUT PROJELERİNE BAŞLIYOR

TOKİ Başkanlığı'na verilen acele kamulaştırma yetkisi ile TOKİ'nin heyelan ve sel mağduru vatandaşlar için yapacağı konutlara dair bir engel de aşılmış oldu. Bu alanlar TOKİ tarafından kamulaştırılacak. Hızlı bir şekilde yapılacak olan kamulaştırma işlemi ile yeni konut projelerinin inşa faaliyetlerine start verilecek.