Resmi Gazete 'de Yayımlandı! Keçiören Esenboğa Metrosu Ulaşım Bakanlığı Tarafından Yapılacak!

Keçirören metro hattının Ankara Esenboğa Havalimanı'na kadar uzatılarak ulaşımın kolaylaştırılması için yapılan Keçiören Esenboğa metrosu için beklenen karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete 'de Yayımlandı! Keçiören Esenboğa Metrosu Ulaşım Bakanlığı Tarafından Yapılacak!

Keçirören metro hattının Ankara Esenboğa Havalimanı'na kadar uzatılarak ulaşımın kolaylaştırılması için yapılan Keçiören Esenboğa metrosu için beklenen karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Keçiören Esenboğa Metrosu Resmi Gazete'de!Ankarılaları yakından ilgilendiren karar bugünkü Resmi Gazete sayısında Şehir İçi Raylı Ulaşım Sistemleri, Metrolar ve Bunlarla İlgili Tesislerin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca Üstlenilmesi, Devralınması ve Tamamlanmasını Müteakip Devri ile İlgili Şartların Belirlenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar başlığı altında yayımlandı.Yayımlanan duyuru ile beraber Esenboğa Havalimanı ile Keçiören arasındaki ulaşımı büyük oranda kolaylaştıracak yeni metro hattı inşaatının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na devredildiği duyuruldu. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu. Keçiören metrosu AKM bağlantısı olduğu için karar sadece Keçiörenlileri değil tüm Ankaralıları yakından ilgilendiriyor. Bundan sonra havalimanına gelen kişiler servisler yerine metro hattını kullanark şehir içi ulaşımı çok daha kolay bir şekilde sağlayacak.Esenboğa Metrosu Son Durum Ne?Resmi Gazete'de yayımlanan bu kararın aslında çalışmalara hız verileceği anlamına geliyor. Ulaştırma Bakanlığı metro inşaatı için ilk adım olarak Keçiören Esenboğa metrosu ihalesi düzenleyecek. İhaleye çıkılması için gereken hazırlık sürecinin tamamlanması ile beraber Keçiören Keçiören Kuyubaşı - Esenboğa metro ihalesi için tarih duyurulacak ve ihale duyurusunun yayınlanması ile beraber Keçiören havaalanı metro güzergahı ve tamamlanma süresi de dahil olmak üzere merak edilen tüm sorular yanıtlanmış olacak.İlk açıklanan bilgilere göre Ankara Keçiören Kuyubaşı Havaalanı projesi ile ilgili olarak güzergah Keçiören, Altındağ, Pursaklar, Akyurt ve Çubuk olarak belirlenmiş durumda. Projenin toplam maliyeti ise 5 milyara yakın olacak. Gidiş ve geliş olmak üzere çift yönlü olarak hizmet verecek olan metro hattı Esenboğa Havalimanı ulaşım sorunlarının büyük bir bölümünü çözmüş olacak. Ankara Havaalanı ulaşım metro projesinin yaklaşık 5 senelik zaman dilimi içerisinde etaplar halinde tamamlanması öngörülüyor.Keçiören Havaalanı Metro Projesi Resmi Gazete Karar DuyurusuResmi Gazete 'de Yayımlandı! Keçiören Esenboğa Metrosu Ulaşım Bakanlığı Tarafından Yapılacak! - Resim 1Resmi Gazete 'de Yayımlandı! Keçiören Esenboğa Metrosu Ulaşım Bakanlığı Tarafından Yapılacak! - Resim 4Emlak365.com