Resmi Gazete İle Yayımlandı! Vize Muafiyeti Olan Ülkeler 2020 Listesine 11 Ülke Daha Eklendi!

2 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan ile aralarında Belçika, Hollanda, Polonya, Portekiz, Kuzey İrlanda, Hırvatistan, İspanya ve Norveç'in de yer aldığı 11 ülke için vize muafiyeti hakkı getirildi.

Gündem 02.03.2020 - 07:34 15.07.2021 - 00:09 Serhat Karaman

2 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ilan ile aralarında Belçika, Hollanda, Polonya, Portekiz, Kuzey İrlanda, Hırvatistan, İspanya ve Norveç'in de yer aldığı 11 ülke için vize muafiyeti hakkı getirildi. Vize muafiyeti olan ülkeler 2020 listesine eklenen 11 ülke ve Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı detayları haberimizde... Vize muafiyeti nedir, vize muafiyet süresi nedir?

Türkiye 11 ülke için daha vize muafiyeti hakkı sağladığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile 2 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile 11 ülkenin vatandaşlarına Türkiye'ye giriş ve ziyaretlerde vize muafiyeti hakkı tanındı. VİZE MUAFİYETİ OLAN ÜLKELER HANGİLERİ?Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde turizm ve ticari faaliyetlerin artması amacı ile 11 ülkeye vize muafiyeti hakkı getirildi. Yeni vize muafiyeti getirilen ülkeler Avusturya Cumhuriyeti, Belçika Krallığı, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Hırvatistan Cumhuriyeti, Hollanda Krallığı, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya Krallığı, Malta Cumhuriyeti, Norveç Krallığı, Polonya Cumhuriyeti ve Portekiz Cumhuriyeti olarak sıralandı. Bu ülke vatandaşlarına 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu'nun 18'inci maddesi gereğince umuma mahsus pasaport hamili kişiler için geçerli olmak üzere ülkemize gerçekleştirecekleri her 180 gün içinde azami 90 gün ikamet süreli turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vize muafiyeti hakkı tanınmış oldu. Söz konusu kararın Türkiye'nin turizm gelirlerine büyük bir katkı sağlaması bekleniyor. Kararın Resmi Gazete ile yayımlanan metni ise şu şekilde:

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@