Resmi Gazete'de Valiler Kararnamesi Yayınladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararı İle 20 İlin Valisi Değişti!

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan Valiler Kararnamesi ile 20 ilin valisi değişti. İşte valisi değişen iller ve o illerin yeni valileri...

Gündem 12.05.2022 - 01:13 12.05.2022 - 01:13 Engin Uzunoğlu

12 Mayıs 2022 Perşembe tarihli Resmi Gazete yayınlandı. Resmi Gazete’nin bu sayısında kritik bir atama kararnamesi yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan atamalar ile 20 ilin valisi değiştirildi. Bazı kamu görevlileri yayınlanan atama kararı ile çeşitli illerde vali olarak görevlendirildiler. Bazı illerdeki valiler de farklı illere vali olarak atandılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile yayınlanan kararnamede yer alan bilgilere göre 10 ilin valisi yer değiştirdi. Bunun yanında 9 ilin valisi de Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandılar. Bu valilerin yerlerine de yeni vali atamaları yapıldı. Toplamda ise 20 ilde vali makamında görev değişimi gerçekleşti.

VALİ OLARAK ATAMALARI YAPILDI

Yayımlanan atama kararına göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyon Karahisar’a, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne’ye, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu’ya, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak’a, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın’a, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir’e, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli’ye, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde’ye, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat’a vali olarak atandılar.

resmi gazete valiler kararnamesi

resmi gazete valiler kararnamesi 2

İLDEN İLE DEĞİŞEN VALİLER

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren atama kararı ile Edirne Valisi Ekrem Canalp Batman’a, Mersin Valisi Ali İhsan Su Diyarbakır’a, Malatya Valisi Aydın Baruş Isparta’ya, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kayseri’ye, Batman Valisi Hulusi Şahin Malatya’ya, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan Mersin’e, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Sivas’a, Sivas Valisi Salih Ayhan Şanlıurfa’ya, Kırklareli Valisi Osman Bilgin Şırnak’a, Tokat Valisi Ozan Balcı Van’a vali olarak görevlendirildiler.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@