Resmi Gazete'de Yayımlandı! Kırıkkale Merkez İçin Acele Kamulaştırma Kararı

Kırıkkale Merkez ilçesi için Resmi Gazete'de yayımlanan Karar Sayısı: 5105 ile acele kamulaştırma kararı alındı. Bu bölgeye küçük sanayi sitesi yapılacak.

Emlak Haberleri 14.01.2022 - 15:30 14.01.2022 - 15:30 Büşra Uluşen

Kırıkkale Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan taşınmazların küçük sanayi sitesi yapımı amacıyla Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılma kararı 13 Ocak 2022 tarihli 31719 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

KIRIKKALE MERKEZ İÇİN ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Karar Sayısı: 5105 kararda şu ifadeler kullanıldı.

'' Kıeıkkale İli, Merkez İlçe, Aşağımahmutlar Mahallesinde bulunan ve ekli harita ile koordina listesinde sınırları ve kamulaştırma bilgileri belirtilen taşınmazların, küçük sanayi sitesi yapılması amacıyla Kırıkkale Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir '' denildi. 

kırıkkale acele kamulaştırma

Karar doğrultusunda Merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazlar, küçük sanayi sitesi yapılabilmesi için Kırıkkale Belediye Başkanlığı tarafından kamulaştırılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@