Resmi talep yapıldı! Bayram öncesi emekliler ne kadar ikramiye istediklerini açıkladılar

Emekli ikramiyesinin ne kadar olacağına ilişkin gündeme gelen çok sayıda iddianın ardından TÜED Başkanı talep edilen rakamı açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Ergün müjde bekliyoruz dedi.

Finans 18.04.2022 - 11:49 18.04.2022 - 11:50 Mustafa Karagöz

Emeklilerin ikramiyelerinin ne kadar olacağı konusunda Çalışma Bakanlığı'ndan yada Maliye Bakanlığı'ndan açıklama gelmedi. Bu iki bakanlığın ortak kararı sonrası belli olacak zam tutarına ilişkin basında çok sayıda değerlendirme ve iddia bulunuyor. Bu iddialar emeklileri heyecanlandırırken emekliler adına resmi talep TÜED'den geldi. 

TÜED NE KADAR EMEKLİ İKRAMİYESİ İSTEDİĞİNİ AÇIKLADI

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ne kadar emekli ikramiyesi istediklerine ilişkin açıklamalarda bulundu. TÜED Başkanı ikramiye ödemelerinin 2018 yılından itibaren yapılmaya başlandığını söyledi. O dönem 1000 TL olan emekli ikramiyesi ise vatandaşların hem kurban alabildiklerini hemde alışveriş yapabildiklerini ifade eden TÜED Başkanı Ergün, şuan ödenen 1100 TL ile bunun mümkün olmadığının altını çizdi. 

O dönemden bu zamana kadar sadece TÜDE oranları üzerinden bir hesaplama yapılması durumunda, emekli ikramiyelerinin 1000 TL'den 2.903 TL'ye yükseleceğini ifade eden Kazım Ergün, kendi zam taleplerini açıkladı. 

Kazın Ergün konuşmasında küçük bir de hesaplama yaparak 2018'de en düşük emekli aylığı baz alınarak ödenen bayram ikramiyeleri bugün de aynı gösterge, yani en düşük emekli aylığı baz alınarak ödenseydi 2 bin 500 liraya yükselirdi ifadelerini kullandı. Tüm bu açıklamaların ardından rakam veren Ergün "Bugün geldiğimiz noktada, enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında 1100 liralık bayram ikramiyesinin değeri azalmıştır. TÜED olarak, ikramiye rakamının en düşük emekli maaşı olan 2 bin 500 liraya yükseltilmesini istiyoruz." talebini iletti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SESLENDİ

Emekli ikramiyesinde düzenleme yapılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün"Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz ömürlerini bu ülkenin imar ve inşasına harcayan, bu ülkenin annesi ve babası olan emeklilerimizin yüzünü güldürecek bir rakamı, bayram müjdesi olarak açıklamasıdır." dedi. Ergün sözlerini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek müjdeli açıklamayı milyonlarca emeklinin beklediğini söyledi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@