Reuters: Volkswagen Türkiye'de Fabrika Yatırımı Planını Yine Erteledi!

Türkiye'de fabrika yatırımı yapacağını duyuran Volkswagen, Suriye'ye yapılan Barış Pınarı Harekatı sonrasında yatırım planını ertelediğini duyurmuştu.

GÜNDEM 18.02.2020 - 14:53 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Türkiye'de fabrika yatırımı yapacağını duyuran Volkswagen, Suriye'ye yapılan Barış Pınarı Harekatı sonrasında yatırım planını ertelediğini duyurmuştu. Reuters tarafından yapılan habere göre Volkswagen otomobil fabrikası kurma kararının bir kere daha erteledi. Detaylar haberimizde..

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan Volkswagen yeni bir fabrika yatırıım yapacağı kararı ile heyecan yaratmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan girişimler sonrasında Macaristan tarafından verilen tüm teşviklere rağmen Volkswagen fabrikasını Türkiye'de kurma kararı almıştı. VOLKSWAGEN MANİSA FABRİKASI ERTELENDİ Mİ, İPTAL Mİ EDİLDİ?Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı sonrasında Alman şirketi son derece talihsiz açıklamalara imza atarak yatırım planını Şubat ayına kadar rafa kaldırdıklarını duyurmuştu. Dünyanın en büyük haber ajansları arasında yer alan Reuters yakın bir şirket kaynağına dayandırdığı haberi ile şirketin bir kere daha yatırım kararını ertelediğini iddia etti. Reuters tarafından yapılan açıklamada şirket kaynağının “Hala zamanımız var ve bu kararı kesinlikle yıl ortasına kadar verebiliriz” diyerek kararın bir kere daha ertelendiğini duyurdu. Şirketin fabrika yatırımı haberi ile Manisa'da taşınmaz fiyatları büyük oranda değer kazanmış, bölgede iş bulmak isteyen kişilerin taşınmaya başlamaları ile kira fiyatlarında da artış yaşanmıştı. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@